Sp. Janina Duda

Z głębokim żalem zawiadamiamy że 8-go stycznia 2020r. pożegnała się z tym światem przeżywszy 80 lat śp. Nasza Honorowa Prezes koła nr 24 Szaflary pani Janina Duda, współzałożycielka koła i pełniąca funkcję Prezesa koła 35 lat, dwukrotnie pełniąca funkcję wice prezeski Zarządu Głównego ZPPA oraz długoletnia dyrektorka koła Szaflary, współzałożycielka Radia Góralskiego, biblioteki w Domu Podhalan, współorganizatorka Konkursu Koszyczka Wielkanocnego organizowanego przez „Radio na Góralską Nutę”, Komitetu 600-lecia Cudownej Figury Matki Boskiej Ludżmierskiej, długoletnia nauczycielka w polskiej szkole im. Henryka Sienkiewicza. Za swoją długoletnią bogatą działalność odznaczona została medalem prymasowskim „W posłudze dla Narodu i Kościoła” w maju 2009 r. otrzymanym z rąk Prymasa Polski Ks. Kardynała Józefa Glempa. Podczas uroczystości 80-lecia ZPPA została odznaczona Srebrnym Medalem. W imieniu całego Zarządu i wszystkich członków składamy wyrazy współczucia dla całej rodziny. Dobry Jezu a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie.
Ostatnie pożegnanie śp. Janiny Duda z Zarządem i członkami koła nr 24 Szaflary odbędzie się w niedzielę 12-go stycznia 2020r. o godz. 5:00 po południu.
Pożegnanie śp. Janiny Duda odbędzie się w niedzielę od godz. 2:00-9:00 wieczorem w Damar Kamiński Funeral Home 7861 S. 88th Ave. W Justice, Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 13-go stycznia w Saint Francis of Assisi Church 15050 S. Wolf Rd. w Orland Park.
Wieczny odpoczywanie racz jej dać Panie.
Z wyrazami współczucia Prezes Katarzyna Kalata wraz z Zarządem koła.

Na rece Rodziny i Przyjaciol
Sp Janiny Duda
Skladamy szczere wyrazy wspolczucia-
niech dobry Bog ukoi wasz bol a sp Janina niech odpoczywa w pokoju.

Prezes ZPPA- Jozef Cikowski
Dyrekcja i czlonkowie Zwiazku Podhalan w Polnocnej Ameryce.

Pani Janina Duda byla wspolzalozycielka i wieloletnia prezeska kola Szaflary.
Dzialaczka ZPPA i Komitetu 600 lecia MB
Przyczynila sie takze do powstania
Radia Zwiazku Podhalan I przez wiele lat byla jego administratorka.
Wieczny odpoczynek racz jej dac Panie.

Zmarła Pani Janina Duda - to wielka strata dla Organizacji Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Założycielka i przez 35 lat Prezeska Koła Nr 24 Szaflary.