Wielki Piknik Podhalański 2015 cz.2

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Opłatek Koła Nr 67 Pieniążkowice

Tak się bawią wszyscy na opłatku koła Nr 67 Pieniążkowice.

Dnia 18-tego stycznia 2014 roku odbył się opłatek koła Pieniążkowice w  Paradise Elegant Banquets w Bridgeview. Pomimo bardzo śnieżnej pogody, goście zaszczycili swoją obecnością, ponieważ  było koło 200 osób. Przy wejściu dzieci grając po góralsku witały wszystkich gości, a dorośli częstowali przepalanką góralską. Na rozpoczęcie tej uroczystości dzieci grały i śpiewały kolędy, a wraz z nimi wszyscy goście. Ksiądz kapelan koła Pieniążkowice Robert Łojek odmówił modlitwę i poświęcił opłatki a wszyscy śpiewali kolędy. Łamiąc się opłatkiem składaliśmy nawzajem życzenia noworoczne. Również nie zabrakło gości z innych kół jak z koła Odrowąż, Dział, Wróblówka, Babia Góra. Swoją obecnością zaszczycili nas z Związku Podhalan prezes Andrzej Gędłek, wi-ce prezeska Karolina Walkosz- Strzelec,  Królowa  Związku Podh. Paulina Perhon, którzy złożyli wszystkim życzenia noworoczne, oraz Anna Zalinska korespondent, ZPPA, która zrobiła zdjęcia i są zamieszczone na str. internetowej www.zppa.org, za obecność na naszym opłatku bardzo im dziękujemy. Do tańca przygrywała orkiestra “Tornado”, przy której goście bawili się do 2-giej godz. nad ranem. Nie zabrakło Św. Mikołaja z prezentami dla dzieci, ale w tym roku przyszedł z Mikołajkową, bardzo ładnie bawili się z gośćmi.

02 pieniazkowice

 

Więcej…
 
Opłatek Koła Krauszów

Podziękowanie

Opłatek koła Krauszów odbył się 1-go lutego 2014 r. gości przywitała prezes Anna Komperda wraz z zarządem góralską kapelą jak również złożyła życzenia Maria Kopeć powiedziała swój wiersz zaśpiewaliśmy kolędy oraz łamaliśmy się opłatkiem składają sobie życzenia. Dziękujemy za donacje, oraz wszystkim paniom za przyniesione ciasta, chleb, kanapki i moskole. Do tańca przygrywała orkiestra Marka Jachymiak z Krauszowa jak i też góralska muzyka Jaśka Sojki z Krauszowa. Atmosfera była bardzo miła rodzinna i serdeczna odwiedziła nas Anna Zalińska korespondent ZPPA, która zrobiła zdjęcia i są zamieszczone na str. internetowej www.zppa.org

02 krauszow

W imieniu prezeski Anny Komperda podziękowania dla wszystkich przybyłych i za wszystko wyżej wymienione.

Bóg Wam Zapłać Wszystkim

Sekretarz protokołowy koła Krauszów Aniela Cisoń.

 
Urodziny ks. Józefa Zuziaka
Obchody z okazji 80 lecie urodzin ks. Józefa Zuziaka i 45 lat pracy w Merrillville IN

01 zuziak

W dniu 19 stycznia w Klasztorze Ojców Salwatorianów w Sanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej 5755 Pennsylvania St, Merrillville, IN. została odprawiona Msza św. z okazji obchodów 80 lecia ks. Józefa Zuziaka. Jubilat Ks. Józef Zuziak SDS przewodniczył Mszy św. prowincjał ks. Piotr Filas SDS wygłosił kazanie, obecny był bp. Dale Melczek, który rozpoczął Mszę i pobłogosławił wiernych na zakończenie.

W uroczystej Mszy uczestniczyło wiele księży: Przełożony wspólnoty zakonnej Salwatorianów w Merrillville ks. Łukasz Kleczka, ks. Adam Styc, ks. Bronisław Jakubiec, ks. Paweł Krężołek, ks. Rafał Ziajka, ks. Sławomir Noga i ks. Antoni Polaniak. Od Karmelitów z Munster IN przeor o. Franciszek Czaicki.

 

Więcej…
 
Zaproszenie
01 15-lecie flyer
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 29 stycznia 2014 roku.
nowe-logo

25_lat_radio_zppa_web
http://zppa.org/RadioZP/2014-02-01-ZPPA-SAT-.mp3
http://zppa.org/RadioZP/2014-02-02-ZPPA-SUN-.mp3 

Zaproszenia na Opłatki Kół ZPPA na 2014 rok

 wzor

Ostomili!

Przez śnieżyce, zawieruchę śle życzenia I otuchę by ten Nowy Rok, choć tak zimny był Szczęśliwy I rodzinny tego wam wszystkim życzy Zarząd Koła Nr 23 Odrowąż I zaprasza wszystkich parafian, przyjaciół, znajomych, I bratnich Kół na Opłatek – sobota 1 lutego 2014 godz. 6: 30 wieczorem w Sali Manor 4152 W 47 Street.

W programie: występ szkółki Odrowąż, śpiewanie kolęd, Sw Mikołaj z prezentami

Zabawa przy orkiestrze “Relax” I muzyce góralskiej “Żeleźnica”. Cena biletu $50

Wchodzi słodki stol, przekąski, butelka wódki, soda, I smaczny, gorący obiad.

Stroje góralski mile widziane. Rezerwacja do 25 stycznia. Tel: 773 585- 7217,

773  457- 7863

Z góry serdeczny Bóg zapłać za obecność

Zaprasza prezeska Zosia Kulawiak z całym Zarządem.

article_separator

Redakcja Radia ZPPA składa serdeczne podziękowanie na ręce prezeski Koła Nr 23 Odrowąż Zofii Kulawiak jak i całemu zarządowi kola za donacje $ 150

article_separator

Koło Nr 63 Waksmund serdecznie zaprasza wszystkich parafian, przyjaciół oraz bratnie koła na Opłatek, który odbędzie się w sobotę 1-go lutego w Domu Podhalan o godz.

6: 30 wieczorem. Do tańca przygrywał będzie zespół "Zowodziany”. Bilety $50 od osoby, podany będzie smaczny obiad oraz ciepłe danie przed północą. Serdecznie zaprasza zarząd koła wraz z prezesem Stanisławem Waksmundzkim na czele.

article_separator

Zarząd Koła Nr 76 Krauszów serdecznie zaprasza wszystkich krauszowian z rodzinami i znajomych na tradycyjny Opłatek w sobotę 1 lutego wieczorem o godzinie 6: 30 do Szarotki pod adresem 8100 S Roberts Road Justice

Donacja 50 dolarów od osoby

Serdecznie zapraszamy w imieniu zarządu Aniela Cisoń Sekretarz Protokółowy Koła Krauszów

article_separator

Zarząd Koła Nr 82 Piekielnik serdecznie zaprasza szanownych państwa na Opłatek Świąteczny, który odbędzie się w Paradise Elegant Banquets przy 9220 South Harlem Ave. w Bridgeview w sobotę 1-go Lutego 2014 r. o godzinie 6: 30 wieczorem

Donacja $60 od osoby. Dzieci do lat 10 bezpłatnie. Dzieci starsze $30. W cenie biletu smaczny obiad, poczęstunek, otwarta bara oraz wspaniała zabawa z zespołem „Sokół.”

Prosimy o potwierdzenie przybycia do 25-go Stycznia 2014 r.

Po rezerwacje i więcej informacji prosimy dzwonić: Andrzej Grela (773) 793-2453

Danuta Dziubek (773) 7276101

Zaprasza w imieniu Zarządu Andrzej Grela Prezes

Stroje regionalne mile widziane!!!

article_separator

Zarząd Koła Nr 34 Zakopane zaprasza wszystkich członków koła, przyjaciół, byłych działaczy, prezesów oraz miłośników miasta Zakopane na coroczne " Posiady i wybory Zakopiańskie", które odbędą się w sobotę 1 lutego 2014 roku o godz. 6: 00 wieczorem w Domu Podhalan. W programie: bogaty poczęstunek, posiady, śpiewanie i granie oraz potańcówka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich.

Prezeska Stanisława Czarniak wraz zarządem.

article_separator 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL