Bal Krolowej ZPPA Moniki Kois

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Nasz Józef Bafia odszedł ....
12 sp jozef bafia
 

Odszedł Józef Bafia 

Dziś w nocy tj. 21grudnia 2014 roku odszedł do Pana przeżywszy 64 lata po długiej i ciężkiej chorobie znany i ceniony działacz Podhalanki, Prezes Kola Nr 42 Białka Tatrzańska, Dyrektor do Zarządu Głównego Związku Podhalan, Prezes Komitetu 600 Lecia Cudownej Figury Matki Boskiej Ludźmierskiej, a w szczególności współwłaściciel programu radiowego “Na Góralską Nutę” od 23 lat i jego anonser, Śp. Józef Bafia.

Józef Bafia był absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu. Był znanym i cenionym działaczem, kolegą, przyjacielem, kochał dzieci i młodzież. Był tez autorem licznych wierszy, gawęd, sztuk teatralnych o tematyce regionalnej i religijnej. Był również autorem wielu artykułów publikowanych miedzy innymi w kwartalniku “Podhalanin” i licznych pamiętnikach sejmowych ZPPA. Lubił teatr amatorski i w tym teatrze w wielu sztukach występował. Był reżyserem Opery Jan Paweł II na Podhalu, która tu w USA była wystawiana przez zespól operowy.

Józef Bafia mimo zaawansowanej choroby poświecił swój talent i czas temu widowisku. Śp. Józef Bafia był świetnym konferansjerem i dusza dorocznych festiwali “Na Góralską Nutę”. Był współorganizatorem “Konkursu Koszyczka Wielkanocnego od samego początku. Za jego przyczyną Komitet Cudownej Figury Matki Boskiej Ludźmierskiej przyczynił się do ogromnego rozwoju Sanktuarium Ludźmierskiego na Podhalu jak i tu w Munster Ind.  Kochał sport i w swych młodych latach lubił go uprawiać, ale ponad wszystko kochał folklor i wszystko, co z nim było związane.         Józef Bafia był uhonorowany licznymi dyplomami za swe zasługi, jakie poniósł na rzecz naszej organizacji Związku Podhalan w Północnej Ameryce i nie tylko. Również został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Polski Śp. profesora Lecha Kaczyńskiego w roku 2010.
Józef Bafia był wielkim patriotą tej tzw. „Malej Ojczyzny”, jaką jest Podhale, ale w szczególności kraju rodzinnego Polski.
Tą drogą składam ogromne wyrazy współczucia jego wiernej towarzyszce życia, żonie Marysi Bafia, jego ukochanej mamie Marii, siostrom Annie Tibor z rodziną, Helenie Szermińskiej z mężem Stanisławem, siostrze Marii Bafia oraz najmłodszej siostrze Teresie Górskiej z rodziną. Do kondolencji dołączają się szwagrowie z rodzinami. Również do tych kondolencji dołącza się cały Zarząd Kola Białka Tatrzańska w raz z członkami oraz Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce i Dyrekcja na czele z prezesem Józefem Cikowskim i kapelanem o. Jackiem Palicą. Wyrazy współczucia również kierują dla całej rodziny zmarłego Józefa Bafii członkowie Komitetu 600 Lecia Cudownej Figury Matki Boskiej Ludźmierskiej

Cześć Jego Pamięci!

Niech dobry Pan przyjmie go na niebiańskie polany, a Matka Boska Ludźmierska, której był tak wiernym sługą okryje go swym płaszczem matczynej opieki.

Cześć Jego pamięci

Andrzej Gędlek         „Radio Na Góralską Nutę” 

wzor

nowe-logo

Ostatnie pożegnanie Śp. Józefa Bafii będzie w piątek 26 grudnia 2014r . w Damar Kamiński Funeral Home w Justice, od godz. 3: 00 do 9: 00 wieczór.

Msza Sw pogrzebowa w sobotę w kościele Sw Patrycji przy 9040 S. 86th Ave Hickory Hills o godz. 10: 00 rano.

Uroczysty Pogrzeb na Cmentarzu Zmartwychwstania.

 

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce, Prezesi i Dyrektorzy oddadzą ostatni hołd zmarłemu

Śp. Józefowi Bafii w piątek 26 grudnia o godz. 6: 00 wieczorem.

 

 
Linki do Ralia ZPPA
25_lat_radio_zppa_web
 
Święta Bożego Narodzenia 2014

12 swieta

 
„Co słychać wśród Podhalan” od 19 grudnia 2014 roku.

Wigilia dla samotnych.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce, zaprasza wszystkich samotnych i chorych, na wigilię do Domu Podhalan przy 4808 S. Archer w niedzielę 21 grudnia, 2014r. rozpoczęcie o 2 po południu. W dniu tym wystąpią zespoły i szkoły z programami świątecznymi. Będzie można spożyć posiłek wigilijny, połamać się opłatkiem, zaśpiewać kolędy. W dzień wigilii a zwłaszcza podczas wieczerzy, aby z Was nikt nie był samotny.

Wstęp wolny.

Po informacje proszę dzwonić (773) 523 - 7632

Prezes ZPPA Józef Cikowski

article_separator

Zaproszenie na uroczystą Pasterkę!

Ojcowie Karmelici Bosi z Munster, IN pragną złożyć wszystkim działaczom, członkom i przyjaciołom Związku Podhalan Ameryki Północnej  najlepsze życzenia z okazji Świąt Bożego Narodzenia.
Zapewniając o swojej modlitewnej pamięci u stóp Matki Boskiej Ludźmierskiej - Gaździny Podhala zapraszają wspólne śpiewanie kolęd o godz.11: 00 przed północą, w środę 24 grudnia 2014r na uroczystą Pasterkę góralską o północy a po niej na życzenia i radosne kolędowanie przy góralskiej muzyce.
" Na scynscie, na zdrowie, na to Boze Narodzenie" 

Kapelan ZPPA o. Jacek Palica

article_separator

Zaproszenie na „Opłatek” ZPPA

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce, serdecznie zaprasza na „Opłatek”, który odbędzie się w sobotę, 27 grudnia br. w Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave. Rozpoczęcie o godz. 5: 30 wieczorem. Gościem honorowym będzie Jego Ekscelencja, ksiądz biskup Andrzej Wypych. Donacja $ 60 od osoby. 

Po rezerwacje prosimy dzwonić: (773) 523 -7632

Zapraszamy bratnie Organizacje, Podhalan, Prezesów i Dyrektorów kół wraz z członkami, zespoły, muzykantów i duchowieństwo.

Prezes - Józef Cikowski wraz z Zarządem

article_separator

Odpust Zakopiański

Zarząd Koła Nr 34 Zakopane serdecznie zaprasza na Odpust Zakopiański pod wezwaniem Świętej Rodziny w niedzielę 28 grudnia br. o godz. 10: 30 rano w kościele św. Kamila pod adresem 5434 S. Lockwood Ave, Chicago. Zapraszamy wszystkich Zakopianów, wszystkie kola ZPPA znajomych i przyjaciół. Sztandary i stroje mile widziane. Po Mszy św. zapraszamy na poczęstunek do Sali przykościelnej.

Serdecznie zaprasza prezeska Stanisława Czarniak wraz z całym Zarządem Koła Nr 34 Zakopane

article_separator 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL