Koronacja Matki Bozej Ludzmierskiej w Munster Indiana

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Kolumna ZPPA: „Co słychać wśród Podhalan” od 28 Marca 2015 roku.
start

wzor

Palmy Wielkanocne

Komitet Imprez ZPPA wraz z Fundacją charytatywną “PATRIA” zaprasza do udziału w pokazie i robieniu „Palm Wielkanocnych”, malowaniu pisanek dla dzieci, malowaniu buzi, egg hunt (szukanie jajek) i loterii fantowej.

Impreza odbędzie się w sobotę 28 marca 2015 r. od godz. 12: 30 do 15: 30.  w Domu Podhalan 4808 S Archer Ave

Serdecznie zapraszamy dzieci oraz dorosłych. 

W dniu 29 marca w Niedzielę Palmową o godz. 10: 30 podczas Mszy św. palmy i bazie będą niesione i poświęcone w kościele św. Kamila przy 5426 S. Lockwood Ave, Chicago.

Prezes - Józef Cikowski.

nowe-logo

DROGA KRZYŻOWA ULICAMI MIASTA

O. Wacław Lech, proboszcz parafii św. Kamila, wraz z komitetem, kolejny raz organizuje Drogę Krzyżową ulicami południowej strony miasta Chicago.  Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele św. Daniela i prowadzić będzie do parafii św. Kamila. O. Wacław serdecznie zaprasza wszystkich Rodaków do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie. Ta Droga Krzyżowa – wzorem lat poprzednich – będzie mieć miejsce w sobotę przed niedzielą palmową, 28 marca b.r. We wspomnianą sobotę wieczorem wierni zgromadzą się przy parafii św. Daniela, aby wyruszyć w drogę z wielkim krzyżem niesionym na ramionach. Adres parafii św. Daniela Proroka: 5330 S. Nashville Ave. w Chicago. O godz. 18: 45 wierni zbierają się przed kościołem, a następnie o godz. 19: 00 rozpocznie się Droga Krzyżowa. Pomiędzy stacjami różne grupy społeczne poniosą krzyż: dorośli, młodzież i dzieci. Na zakończenie, po dojściu do parafii św. Kamila 5426 S. Lockwood Ave. koło godz. 21: 00 zostanie odprawiona Msza św. w kościele.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, aby w duchu wiary towarzyszyć Chrystusowi, który dla naszego zbawienia niósł Krzyż na Kalwarię ulicami miasta ówczesnej Jerozolimy. Tym wyjątkowym nabożeństwem rozpoczniemy Wielki Tydzień, dni szczególnego rozważania cierpienia, męki, śmierci i zmartwychwsta-nia naszego Zbawiciela.

Nasze uczestnictwo w tej Drodze Krzyżowej przeżyjemy w tym roku w łączności ze świętym Janem Pawłem II, w dziesiątą rocznicę Jego śmierci, i przez Jego wstawiennictwo będziemy modlić się za cały Kościół Boży oraz o pokój na świecie w naszych czasach pełnych niepokoju.  Zapraszamy do udziału całe rodziny i zachęcamy do uczestnictwa w strojach regionalnych. W miarę możliwości prosimy o zaopatrzenie się w lampy lub pochodnie.

Po informacje można telefonować do parafii św. Kamila: 773-767-8183

article_separator

Więcej…
 
Józefinki Muzykanckie 2015
03-jozefinki muzykanckie 2015
 
Kolumna ZPPA: „Co słychać wśród Podhalan” od 21 Marca 2015 roku.
12- dom podhalan 161

nowe-logo

Zebranie sprawozdawczo-wyborcze Klubu Czarny Dunajec,

Kola Nr 21 odbędzie się w sobotę 21-go marca w Domu Podhalan o godzinie 17:30

Zarząd Klubu serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz wszystkich czarnodunajczan, którzy jeszcze nie należą do naszego grona, aby przyszli na zebranie i zapisali się do kola a tym samym wnieśli nowe pomysły na rozwój naszej wspólnej działalności. Bardzo prosimy o obecność, ponieważ mamy wiele spraw do omówienia: podsumowanie roku 2014, wybór nowego zarządu oraz nowe sprawy jak: odpust, piknik, stypendia na rok 2015 i sprawy bieżące kola.

Po zebraniu zaprosimy wszystkich na obiad i smaczne wypieki naszych gospodyń.

Serdecznie zaprasza w imieniu zarządu Koła Maria Komorowska - prezes

article_separator

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w sobotę 21 marca o godz. 14: 30, w Domu Podhalan 4808 S Archer. Zapraszamy członkinie a także i nowe, które by chciały się zapisać w szeregi Podhalanek oraz młodzież podhalańską. Prosimy o liczne przybycie.

Za zarząd Wydziału Podhalanek prezeska Maria Gocał.

wzor

Dzień Skupienia dla Podhalan,

Drodzy członkowie i prezesi

Zarządu Głównego, Dyrekcji i wszystkich Kół ZPPA

„Matko, która nas znasz, z dziećmi Twymi bądź,

Na drogach nam nadzieją świeć, z Synem Twym z nami idź!”

 

Zwracamy się z serdecznym zaproszeniem do Zarządu Głównego oraz wszystkich Kół, ich prezesów, zarządów, wszystkich członków i przyjaciół Z.P. do udziału w kolejnym już, dorocznym dniu skupienia dla Podhalan w Munster, in.

Ten dzień skupienia będzie miał miejsce w niedzielę 22 marca b.r.

Rozpoczniemy go mszą św. o godz. 12: 00 w południe. W programie: skromny posiłek „droga krzyżowa”, konferencja, „gorzkie żale” i różaniec. Zakończymy ten dzień przedstawieniem „Męki Pańskiej” o godz.17: 00 w naszym kościele.

Uprzejmie prosimy, aby wszyscy chętni do udziału w dniu skupienia do piątku 20 marca, koniecznie powiadomili nas telefonicznie ile osób planuje przybyć do Munster. Bowiem musimy dla wszystkich przygotować odpowiednią ilość posiłków.

Proszę telefonować do: Klasztoru w Munster, IN, /O. Jacek Palica, OCD

Tel: (219) 838 - 7111

Spodziewamy się, że spotkamy się licznie w Munster przy Chrystusie wraz z Jego i Naszą Matką, która tam zawsze nas szczerze oczekuje. Wszystkim Podhalanom życzymy owocnego przeżywania okresu Wielkiego Postu i stałej opieki naszej Pani i Królowej Podhala.

„Matko pod krzyżem stojąca – przyjdź i drogę wskaż.

Matko przez Syna nam dana – do Syna swego nas prowadź.

Za dzieci nas przyjmująca – pokój światu daj!

O. Jacek Palica, OCD i Kapelani ZPPA

 article_separator

Więcej…
 
Kolumna ZPPA: „Co słychać wśród Podhalan” od 13 Marca 2015 roku.
02-15-zppa.org

wzor

12- dom podhalan 161

nowe-logo

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na zebranie wszystkich Prezesów i Dyrektorów, które odbędzie się w piątek 

13 marca 2015 r. o godzinie 7: 30 wieczorem w Siedzibie Związku Podhalan przy 4808 S. Archer Ave Chicago.
Prosimy wszystkich Prezesów i Dyrektorów o obecność i punktualność.

Z góralskim pozdrowieniem

Prezes Józef Cikowski

Sekretarz Generalny Helena Studencka

article_separator

Komitet Imprez serdecznie zaprasza muzykantów prymistów, na zebranie, które odbędzie się w piątek 13 marca o godz. 19: 00, 2015r. do Domu Podhalan. Na zebraniu omawiana będzie Msza św., za żywych i zmarłych muzykantów, która odprawiona będzie się w niedzielę 15- go marca o godz. 12: 30 po południu w kościele pw. Św. Ryszarda przy 5030 S. Kostner Ave, Chicago IL.

Prezes- Józef Cikowski

 article_separator

Zebranie sprawozdawczo- wyborcze Kola Nr 23 im dr. Jakuba Zachemskiego Odrowąż Podhalański odbędzie się w sobotę 14 marca o godz. 17: 30 w Dom Podhalan 4808 S. Archer (mała sala). Prosimy o punktualne przybycie, zapraszamy I czekamy na nowych członków, chętnych do wpisania się do kola, abyśmy mogli wspólnie w większym gronie pracować.

Zaprasza Zarząd kola wraz prezeska Zofią Kulawiak

article_separator 

Więcej…
 
Kolumna ZPPA: „Co słychać wśród Podhalan” od 7 Marca 2015 roku.
12- dom podhalan 161

wzor

start

Radio ZPPA

Informujemy, że nastąpiła zmiana czasu nadawania sobotniego programu Radia ZPPA, ze stacji WPNA 1490 AM.

Teraz od godz. 14: 30 do godz. 16:00

Zapraszamy do słuchania

Helena Studencka i Wojciech Dorula

Teraz dłużej, teraz dalej!!!

25_lat_radio_zppa_web

Zarząd Koła Nr. 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia-Florka, serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków Koła na Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze, które odbędzie się w sobotę 7 marca 2015 r. o godz. 18: 00 w Domu Podhalan. Podczas spotkania omówione zostaną następujące sprawy: sprawozdanie za rok 2014, plan działania na rok 2015, sprawy bieżące Koła oraz zatwierdzenie lub wybór nowego zarządu. To zebranie jest również wspaniałą okazją do dołączenia w szeregi naszego Koła, serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przyłączenia się do wspólnej pracy na rzecz Polonii w Chicago jak i rodzinnej wioski Białego Dunajca.

Zaprasza prezes Jan Król wraz z Zarządem.

article_separator

DZIEJE OJCOWIZNY

02 dzieje

Szanowni państwo, wychodząc na przeciw i spełniając wiele próśb słuchaczy Radia „Na Góralską Nutę” dotyczące historii Kolejki na Kasprowy Wierch, Klub ratowników TOPR przy udziale Związku Podhalan oraz koła Zakopane, organizuje w dniu 7 marca o godz. 16: 00 w Domu Podhalan spotkanie i pokaz filmów: „Pan z Wielkopolski Władca Tatr” oraz „Nasz Kasprowy”. Celem spotkania będzie przybliżenie uczestnikom wiedzy o własnościach w Tatrach oraz historii Kolejki na Kasprowy Wierch. Wspólnie będziemy dyskutować i zastanawiać się czy sprzedaż Kolejki jest możliwa i czy ta transakcja jest zgodna z prawem i poszanowaniem ustaleń zawartych w testamencie darczyńcy hr. Władysława Zamoyskiego i właścicieli tzw. „Dóbr Tabularnych” rodów góralskich.

Organizatorzy liczą na liczny udział słuchaczy radia oraz członków Związku Podhalan w Północnej Ameryce w dniu 7-go marca o godz. 16: 00 w Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave., Chicago, IL 60632. Tel: (773)-523-7632

article_separator

 

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL