Ballada o Wojtowej Marinie

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Kolumna ZPPA: „Co słychać wśród Podhalan” od 26 września 2015 roku.

2015-09-dom-podhalan-720

wzor

Klub Ratowników i Sympatyków Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Koło Nr 86 w celu wspierania ratownictwa górskiego w Polsce pięknie zaprasza na: „Jesienne posiady przy Ratowniczej Watrze”

2015-09-jesienna ratownicza watra1

Zabierzcie ze sobą Waszych znajomych i znajomych Waszych znajomych i ich znajomych tez, będzie się działo, będzie, milo, wesoło i muzycznie. Nie zabraknie jadła wszelakiego do upieczenia na ogniu oraz wyśmienitych napojów chłodzących jak i rozweselających, a bigos myśliwski zrobi wam niebo w gębie smakoszom tego dania. A wszystko to odbędzie się w sobotę 26 września br. Miejsce watry tradycyjnie w na bacówce w Lemont. Od tego adresu 11507 S ARCHER LEMONT IL 60439 na miejsce watry zaprowadza Was nasze drogowskazy. Zaczynamy o godz. 5: 00 po południu. 

Ratownicy TOPR GOPR i WOPR oraz sympatycy tych organizacji zrzeszeni w naszym klubie będą zaszczyceni Państwa obecnością.

Po szczegóły proszę pisać - Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Dzwonić – (773) 875 – 4288

Facebook – Klub Ratowników i Sympatyków TOPR

Za Zarząd Jacek Skoczeń.

banner koa nr.66 dbno podhalaskie

Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie serdecznie zaprasza członków naszego Koła, Parafian z rodzinami, bratnie Koła wraz ze sztandarami, przyjaciół oraz całą Polonie, na coroczny Odpust Dębniański ku czci Św. Michała Archanioła. Msza św. w intencji żywych i zmarłych członków koła zostanie odprawiona w niedzielę 27-go września br.

o godz. 12: 00 w południe w Klasztorze u Ojców Karmelitów Bosych w Munster Indiana 1628 Ridge Road, Munster, IN. Po Mszy św. zapraszamy na smaczne dania i ciepłe napoje, oraz posiady przy góralskiej muzyce. Zapraszamy w strojach regionalnych.

Po informacje dzwonić 1708-205-3502, albo (773) 968- 9907

Za Zarząd Koła Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna

article_separator

W niedziele 27 września odbędzie się odpust Kola Nr 51 Ostrowsko w Merrillville Indiana. W tym dniu w sposób szczególny będziemy czcić patrona Michała Archanioła, bo to imieniny parafii. Zapraszamy członków i sympatyków Koła Nr 51 Ostrowsko na Msze Sw o godz.12 w południe. Po Mszy św. w Sali Milenijnej na smaczny obiad i cos słodkiego. Miejmy nadzieje, ze pogoda pozwoli na jesienny spacer po ogrodzie u Ojców Salwatorianów. Serdecznie zapraszamy na spędzenie tego dnia w razem z nami na uroczystości odpustowej w tak pięknym i ważnym dla Polonii miejscu.

Zaprasza w imieniu zarządu Koła Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz

 

Więcej…
 
Kolumna ZPPA: „Co słychać wśród Podhalan” od 18 września 2015 roku.


start

2015-09-dom-podhalan-720

wzor

Zebranie z kierownikami i instruktorami zespołów tanecznych i muzycznych.

Komitet Imprez Związku Podhalan serdecznie zaprasza wszystkich kierowników i instruktorów, na zebranie, które odbędzie się w piątek 18 września o godz. 7: 30 wieczorem. Będą ważne sprawy omawiane związane z nadchodzącymi imprezami jak: Wybór Królowej ZPPA - 20 września, Konkurs Par Tanecznych -18 październik, Różaniec ulicami miasta Chicago- 24 październik i Festiwal Na Góralską Nutę - 7 i 8 listopad.

Serdecznie zaprasza - Zdzisław Dorula- wiceprezes ZPPA ds. Kultury (708) 269 0479

Obecność obowiązkowa

 article_separator

Spotkanie z ks. Władysławem Zarębczanem w Domu Podhalan

Zapraszamy na „Posiady” z ks. prof. Władysławem Zarębczanem w piątek 18 września do Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave. o godz. 7: 00 wieczorem.                                       Ksiądz Władysław Zarębczan jest pracownikiem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie oraz wieloletnim współpracownikiem Radia Watykańskiego

Organizatorem Podhalańskich Rekolekcji w Rzymie. Autorem kilkunastu publikacji oraz licznych artykułów prasowych. Tematem „Posiadów Góralskich” z ks. Władysławem będzie obecna sytuacja w Europie i dokąd podąża Europa w tej sytuacji oraz Polska Katolicka a Islam.

Zaprasza Restauracja „Bioło Izba” w Domu Podhalan oraz „Radio Na Góralską Nutę”

article_separator

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz ma zaszczyt zaprosić na zebranie, które odbędzie się w sobotę 19 września br. o godz. 6: 30 wieczorem w Dom Podhalan.

Będą omawiane ważne sprawy naszej działalności. Prosimy wszystkie członkinie o obecność. Nowe członkinie mile widziane - zapraszamy.

Z góralskim pozdrowieniem.

Barbara Guńka – Sekr. Prot.

Maria Gocał – Prezeska.

article_separator

XX lecie Zespołu "Ślebodni w USA"

2015-09-slebodni

Zespół Góralski "Ślebodni w USA" działający przy Kole Nr 37 Groń Leśnica,

zaprasza na uroczystość XX-lecia istnienia zespołu. Jubileusz rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele Ojców Cystersów w Willow Springs w sobotę 19 września br.

o godzinie 4: 30 po południu.  Po Mszy Św. zapraszamy na bankiet do Domu Podhalan na godz. 6: 30 wieczorem. W programie bankietu część oficjalna, pokaz zdjęć i filmu z działalności zespołu, występ zespołu "Ślebodni w USA”. kolacja, oraz zabawa przy muzyce Macieja Stopki i muzyce góralskiej. Donacja $55 od osoby. Prosimy o rezerwacje do 5 września u kierownika zespołu Marian Bryja 708-335-7370 oraz Zuzanny Sołtys 708-691-1371. Prosimy o przyjście w strojach góralskich.

 

Więcej…
 
„Wybór Królowej Związku Podhalan w Północnej Ameryce ”
karolina walkosz -strzelec krolowa zppa 2.
Karolina Walkosz- Strzelec Królowa ZPPA w latach 2006 - 2007

„Wybór Królowej Związku Podhalan w Północnej Ameryce ”

Komitet Imprez przy Związku Podhalan serdecznie zaprasza wszystkich na „Wybór Królowej ZPPA” oraz „Przyszłej Kandydatki na Królową ZPPA” w niedzielę 20-go września br. o godz. 4: 00 po południu do Domu Podhalan.
Jak co roku Komitet Imprez serdecznie zaprasza również wszystkie byłe Królowe ZPPA, do wspólnego uczestniczenia w tej wspaniałej imprezie. 
„Wybór Królowej ZPPA” to wydarzenie, która na stałe weszło do Kalendarza Imprez w Związku Podhalan. 
Impreza ta ma na celu podkreślenie dorobku kulturalnego Podhala, zachowanie góralskich tradycji i zwyków, oraz kultywowanie ich w tu Ameryce.
Podczas Wyboru Królowej ZPPA, piękne góralskie dziewczyny, prezentują zdolności artystyczne, gwarę góralską, tradycyjny strój góralski, taniec, śpiew oraz muszą też wykazać się niezwykłymi umiejętnościami i sprytem.

Więcej…
 
Spotkanie z ks. Władysławem Zarębczanem w Domu Podhalan
2015-09-wladyslaw zzarebczan

Zapraszamy na „Posiady” z ks. prof. Władysławem Zarębczanem w piątek 18 września do Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave. o godz. 7: 00 wieczorem.

 Ksiądz Władysław Zarębczan jest pracownikiem Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów w Watykanie oraz wieloletnim współpracownikiem Radia Watykańskiego

Organizatorem Podhalańskich Rekolekcji w Rzymie. Autorem kilkunastu publikacji oraz licznych artykułów prasowych. Tematem „Posiadów Góralskich” z ks. Władysławem

będzie obecna sytuacja w Europie i dokąd podąża Europa w tej sytuacji oraz Polska Katolicka a Islam.

Zaprasza Restauracja „Bioło Izba” w Domu Podhalan oraz „Radio Na Góralską Nutę”

 
Zmarła śp. Janina Tylka - Suleja
2015-09-sp janina tylka suleja
Śp. Janina Tylka - Suleja

Zmarła Śp. Janina Tylka – Suleja, zasłużona działaczka Związku Podhalan w Północnej Ameryce.  Współzałożycielka Kola Nr 34 Zakopane. Sekretarz finansowy ZG ZPPA w latach 1981-84 w kadencji Honorowego Prezesa Związku Podhalan Józefa Gila. Janina Tylka – Suleja przegrała chorobę z rakiem. Doświadczyła wielu bolesnych chwil w swoim życiu, jako matka i żona.

wzor

Pożegnała się z tym światem śp. Janina Tylka Suleja z domu Gąsienica Roj, 10 –go września 2015 r przeżywszy 67 lat.

Śp. Janina Tylka Suleja - była działaczka Związku Podhalan pełniąc funkcję w Zarządzie Głównym Związku Podhalan jako sekretarka finansowa i korespondent ZPPA, współzałożycielka Koła Zakopane, członkini Kół: Kościelisko i Jana Sabały Nr.1.

Wystawienie zwłok odbędzie się w niedzielę 13 września w Damar Kamiński Funeral Home w Justice, 7861 S. 88 th Ave, od godz. 3: 00 do 9: 00 wieczór.

Msza św. pogrzebowa o godz. 11:30 przed południem w poniedziałek w kościele na Górce., 116 Hilton, Willow Springs.

Zwłoki zostaną złożone na Cmentarzu Zmartwychwstania Pańskiego w Justice, Il.

Zawiadamia pogrążona córka z rodziną i wnukiem, oraz siostrzenica z rodziną.

Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…

Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen. 

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce wraz z Dyrekcją składają głębokie wyrazy współczucia na ręce rodziny: córki z rodziną i wnukiem, oraz Annie Szyzdek z rodziną.

Prezes ZPPA – Józef Cikowski.

 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL