Wybor Krolowej ZPPA 2015/16 Monika Kois

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
„Co słychać wśród Podhalan” od 30 kwietnia 2014 roku.


nowe-logo     

Obchody - Dnia Konstytucji 3-Maja

Związek Podhalan w Północnej Ameryce zaprasza na Paradę 3-Majową, która odbędzie się w tą sobotę tj. 3-go maja 2014 roku. Nasz Nr w tym roku to 69.

Zapraszamy wszystkich Podhalan, muzykantów, zespoły oraz poczty sztandarowe. Spotkanie przy Domu Podhalan już od 9: 00 rano.

Wyjazd autobusami o godz. 9: 30 rano z parkingu przy  Domu Podhalan 4808 S. Archer Ave.

Po rezerwację prosimy dzwonić do Domu Podhalan 773. 523- 7632 lub do prezesa Andrzeja Gędlek 708 533 1712, vice prezes Józefa Cikowskiego 708 715 6006

Bardzo prosimy, aby było jak najwięcej sztandarów.

Hasło tegorocznej parady brzmi: “Święty Jan Paweł II Syn polskiej ziemi, dla świata."

Prosimy o podanie ilości osób, które pojada autobusami.

Kolejność przemarszu:

1. Zarząd Główny, Kapela, Sztandary, Dzieci z zespołu Gronik, członkowie Kół ZPPA, grupa piesza.

2. Klub Tatry

3. TOPR

4. Szkółka - rydwan

5. Orawa - rydwan

6. Siumni - rydwan

7.Trzy samochody - "stare"......

Po paradzie zapraszamy na "mini piknik" w ogrodzie Domu Podhalan

Sekretarz Generalny ZG ZPPA Helena Studencka i Prezes Andrzej Gędłek.

 04 parada

Szanowni Rodacy!!

Jeżeli czujecie w sobie patriotyzm polskości to wybierzcie się w Sobotę 3-go maja 2014 na Polonijną Paradę Konstytucji 3-cio Majowej w Chicago, po to żeby mieć poczucie bycia częścią polskiej wspólnoty oraz razem solidarnie w hołdzie upamiętnić kanonizacje Sw. Jana Pawła II.

Początek parady na ulicy Columbus Dr. w Down Town Chicago o godz. 11: 30 przed południem

Serdecznie zapraszamy cala Polonie.

Tadeusz Czajkowski - Przewodniczący komitetu parady / Committee Chairman

Edward Mika - Wielki Marszalek Parady / Grand Marshall

Uprzejmie prosimy Polonijne media o promowanie i poparcie naszej wspólnej Polonijnej parady, za co z góry serdecznie dziękujemy.

start

 

Więcej…
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 23 kwietnia 2014 roku.
nowe-logo

„Czuwanie kanonizacyjne”

Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że Ojciec Święty Franciszek dołączy do grona świętych Kościoła powszechnego dwóch wielkich papieży błogosławionego: Jana Pawła II i Jana XXIII.  Dzisiaj z radością podajemy do wiadomości, że uczcimy tę okazje „Nocnym Czuwaniem” od północy 27 kwietnia do 5 rano w Kościele Pięciu Braci Męczenników. Trzy Polskie organizacje: Związek Podhalan w Północnej Ameryce z prezesem Andrzejem Gędłek, Parafia Pięciu Braci Męczenników z ks. proboszczem -Wojciechem Baryskim oraz koło Solidarności w Chicago z prezesem Bogdanem Strumińskim zapraszają wszystkich rodaków do Kościoła na to „Nocne Czuwanie”.

Uroczystość ta składać się będzie z odmówienia różańca świętego, wierszy o papieżu, śpiewów solowych i chóralnych, muzyki organowej i góralskiej.

O godz. 2: 30 nad ranem odbędzie się przerwa na lekki posiłek, kawę oraz kremówki papieskie przygotowane przez parafianki Pięciu Braci Męczenników.

Punktualnie o godz: 3: 00 nad ranem w Kościele rozpocznie się transmisja uroczystości kanonizacyjnych w języku polskim po przez TV Trwam.

Zakończeniem „Czuwania” będzie Msza św. odprawiona w Kościele, aby zadośćuczynić obowiązkowi niedzielnemu. W programie wezmą udział między innymi: Mirosława Topór-Sojka, Bogdan Pawlikowski, Witold Socha, Adam Chlebek, Józef Bafia, Kapela Góralska oraz członkowie opery góralskiej „Jan Paweł II na Podhalu”

Pamiętaj, taka uroczystość kanonizacyjna odbędzie się tylko raz w twoim życiu, więc zapraszamy serdecznie o północy 27 kwietnia do parafii Pięciu Braci Męczenników. 4327 S. Richmond w Chicago, tel. (773) 254-3636

Z Bogiem

Ks. Proboszcz Wojciech Baryski

wzor

Zaproszenie do kościoła św. Kamila

Niedziela 27 kwietnia b.r. jest Świętem Miłosierdzia Bożego oraz wielkim dziękczynieniem za kanonizację świętych Jana XXIII oraz Jana Pawła II.  O. Wacław Lech, proboszcz parafii św. Kamila wraz z wiernymi i członkami Straży Honorowej oraz osobami, które miały w życiu możliwość spotkania się z Ojcem świętym Janem Pawłem II, na dziękczynne nabożeństwo i Mszę św. w niedzielę 27 kwietnia o godz. 2:30 po południu. Będzie to nabożeństwo wraz z koronką do Bożego Miłosierdzia oraz z litanią do św. Jana Pawła II. Wszyscy, którzy mają pamiątkowe zdjęcia z Janem Pawłem II mogą je przynieść ze sobą i po nabożeństwie w sali przykościelnej, przy kawie i ciastku, będzie okazja do pokazania tych zdjęć, lub obejrzenia innych i podzielenia się wspomnieniami ze spotkań ze świętym Janem Pawłem II. Do spotkania zaproszeni są wszyscy chętni, nawet jeśli nie mieli możliwości spotkania osobistego ze Świętym. Parafia św. Kamila znajduje się przy lotnisku MIDWAY, przy ulicy 55-tej i Lockwood.

O. Wacław Lech, OCD proboszcz

 wzor

Więcej…
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 18 kwietnia 2014 roku.
nowe-logo

Życzenia Świąteczne Prezesa ZPPA

Andrzej_Gedlek_web 

Święta Wielkanocne - Święta Zmartwychwstania Pańskiego są zawsze dla nas Polaków świętami wiary w sprawiedliwości polskich pragnień, w słuszność wysiłków w przekazywaniu przez pokolenia tradycji cnót narodowych jak i tradycji religijnych. Tegoroczny okres Świąt Wielkiej Nocy jest szczególnym okresem.

Za moment będziemy mieli papieża Jana Pawła II w panteonie świętych kościoła powszechnego.

Nasza organizacja przygotowuje się do Sejmu, który ma wyłonić nowe władze związkowe.

Również Związek Podhalan obchodzić będzie 85 lat istnienia.

Prośmy, więc Świętego Jana Pawła II o wstawiennictwo u Pana, aby dał nam mądrość w naszych decyzjach.

Módlmy się do niego za naszą wiarę, a w szczególności o pokój na świecie, który jest tak bardzo zagrożony.

Prośmy o to Boga po przez wstawiennictwo przez Zmartwychwstałego Pana Naszego.

Niech, zatem w tym okresie zabrzmi głośno:

 

Alleluja! Alleluja!!!!

Niech kościelne dzwony wieść radosną głoszą

i na wszystkie strony świata grają,

że zmartwychwstał Pan nad Pany,

Bóg wszechmocny i kochany

 

Niech pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł,

Strzeże Wasze serca i Waszych myśli w czasie tych

Świąt Wielkanocnych......Alleluja, Alleluja!!!

 

Spokojnych, pogodnych Świąt Wielkanocnych dla całej Polonii dla wszystkich braci Podhalan tych ze Związku Podhalan jak i tych rozsianych po całym świecie, by były pełne miłości i rodzinnego ciepła, by obfitowały w mądre poczynania i wspólne działania. Tego Wam życzy Zarząd Główny i Dyrekcja Związku Podhalan w Północnej Ameryce oraz sale bankietowe i restauracja „Bioło Izba”

Prezes ZG Związku Podhalan w Północnej Ameryce Andrzej Gędłek

wzor

 

Więcej…
 
Msza Podhalanska
04 msza podhalanska 1
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 9 kwietnia 2014 roku.
nowe-logo

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na zebranie wszystkich Prezesów i Dyrektorów, które odbędzie się w piątek 

11-go kwietnia 2014 r. o godzinie 7: 30 wieczorem w Siedzibie Związku Podhalan 4808 S. Archer Ave Chicago.
Prosimy wszystkich Prezesów i Dyrektorów o obecność i punktualność,

Z góralskim pozdrowieniem

Prezes Andrzej Gędłek

Sekretarz Generalny Helena Studencka

wzor 

Droga Krzyżowa ulicami miasta Chicago

O. Wacław Lech – wraz ze Związkiem Podhalan w Północnej Ameryce, kolejny raz organizuje Drogę Krzyżową ulicami południowej strony miasta Chicago. Droga Krzyżowa rozpocznie się przy kościele św. Daniela i prowadzić będzie do parafii św. Kamila. O. Wacław Lech serdecznie zaprasza wszystkich Rodaków do udziału w tym wyjątkowym nabożeństwie. Ta Droga Krzyżowa – wzorem lat poprzednich będzie mieć miejsce w sobotę przed niedzielą palmową, 12 kwietnia b.r. We wspomnianą sobotę wieczorem wierni zgromadzą się przy parafii św. Daniela, aby wyruszyć w drogę z wielkim krzyżem niesionym na ramionach. Adres parafii św. Daniela Proroka przy 5330 S. Nashville Ave. w Chicago. O godz. 6: 45 wieczorem wierni zbierają się przed kościołem, a następnie o godz. 7: 00 wieczorem rozpocznie się Droga Krzyżowa. Pomiędzy stacjami różne grupy społeczne poniosą krzyż: dorośli, młodzież i dzieci. Na zakończenie, po dojściu do parafii św. Kamila przy 5426 S. Lockwood Ave./ około godz. 9: 00 wieczorem, zostanie odprawiona Msza św. w kościele.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału, aby w duchu wiary towarzyszyć Chrystusowi, który dla naszego zbawienia niósł Krzyż na Kalwarię ulicami miasta ówczesnej Jerozolimy. Tym wyjątkowym nabożeństwem rozpoczniemy Wielki Tydzień, dni szczególnego rozważania cierpienia, męki, śmierci i zmartwychwstania naszego Zbawiciela. Dodatkowym motywem naszego uczestnictwa w tej Drodze Krzyżowej będzie dziękczynna modlitwa za kanonizację naszego Wielkiego Rodaka i Papieża, błogosławionego Jana Pawła II, oraz modlitwa za cały Kościół Boży i o pokój na świecie.  Zapraszamy do udziału całe rodziny i zachęcamy do uczestnictwa w strojach regionalnych. W miarę możliwości prosimy o zaopatrzenie się w lampy lub pochodnie.

Po informacje można telefonować do parafii św. Kamila: 773-767-8183

article_separator

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL