Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Niedziela
28 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Justyny, Wilhelma, Germana
Jutro będziemy obchodzić: Urszuli, Magdaleny, Bogusławy
Do konca roku zostało 218 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

„Co słychać wśród Podhalan” od 4 marca 2017 roku.
2017-01-pulaski

Dzień Generała Kazimierza Pułaskiego

Zarząd Główny ZPPA serdecznie zaprasza na coroczne obchody Dnia Generała Kazimierza Pułaskiego. Uroczystości odbędą się 4 marca 2017 roku o godz. 10: 00 rano w Domu Podhalan a także w ogrodach Domu Podhalan, gdzie znajduje się najstarsze popiersie Gen. Kazimierza Pułaskiego.

W programie wystąpią harcerze ze szkoły im ks. Stanisława Cholewińskiego

oraz dzieci ze Szkółki Pieśni i Tańca.

Zapraszamy do udziału w tej uroczystości oddając hołd bohaterowi obojga narodów.

Zapraszamy członków ZPPA, organizacji polonijnych, kapelanów, młodzież.

Zarząd Główny ZPPA

Prezes Józef Cikowski.

wzor 

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarzówny serdecznie zaprasza na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w sobotę 4 marca br. o godz. 3: 00 po południu 2017r w Domu Podhalan. Zapraszamy członkinie a także i nowe, które by chciały się zapisać w szeregi Podhalanek oraz młodzież podhalańską. Prosimy o liczne przybycie. Po informacje prosimy dzwonić (773) 964 0841

Za zarząd Wydziału Podhalanek prezeska Maria Gocał.

article_separator

Bankiet Komitetu Edukacji ZPPA

2016-12 komitetu edukacji

Zarząd Komitetu Edukacji ZPPA serdecznie zaprasza: Zarząd Główny i Dyrekcję, przedstawicieli Kół ZPPA, przedstawicieli organizacji społecznych Polonii, studentki i studentów, którzy dotychczas otrzymali stypendia od Komitetu Edukacji przez 31 lat, oraz którym stypendium zostało przyznane w 2016r. Serdecznie zapraszamy: donatorów, wszystkich, którzy ofiarnie wspierają Fundusz Stypendialny ZPPA.

Na uroczysty Bankiet Stypendialny, który odbędzie się w niedzielę 5 marca o godz. 3:00 po południu w Domu Podhalan.

W programie występ artystyczny, obiad, oraz wręczenie stypendiów.

Wręczenie stypendiów jest osobliwą uroczystością ukazującą humanitarną działalność ZPPA, realizowaną również przez Komitet Edukacji ZPPA.

Na Uroczystym Bankiecie Stypendialnym spotkamy się z ludźmi, którzy z głębi serca pomagają młodzieży studiującej pochodzenia podhalańskiego realizować swoje życiowe plany, ukończyć studia i stać się wykształconymi obywatelami USA.

Donacja $ 40 od osoby.

Po rezerwacje i zakup biletów prosimy dzwonić do: wiceprzewodniczącej Komitetu Edukacji ZPPA Anny Zalińskiej tel. (773) 443 – 8575

Na Bankiecie będzie można odebrać Książkę 30 lecia K. E.

Stanisław Zagata-Przewodniczący Prezydium Komitetu Edukacji

 article_separator

Zarząd Koła Nr 43 Chochołów zawiadamia i zaprasza wszystkich członków, mieszkańców wsi Chochołowa i Koniówki, i także młodzież - chętnych i znajomych, którzy by chcieli zapisać się do Koła na zebranie sprawozdawczo wyborcze, które odbędzie się w niedzielę 5 marca br. o godzinie 3: 00 po południu w Domu Podhalan. Prosimy o niezawodne i punktualne przybycie, za co z góry dziękujemy.

Jest bardzo dużo ważnych spraw do omówienia.

Po zebraniu będzie podany smaczny obiad.

Zaprasza zarząd Kola Nr 43 wraz z prezesem Stanisławem Kruczak

 article_separator

Więcej…
 
Dariusz Grzybek w Chicago.
dariusz grzybek
Dariusz Grzybek

Dariusz Grzybek mówi o sobie:

Mieszkam w Krakowie i jestem w trakcie pisania pracy doktorskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim o Związku Podhalan w Północnej Ameryce. Podstawowym celem tej pracy jest wskazanie wzajemnych oddziaływań pomiędzy misją organizacji podhalańskich, jaką jest zachowanie elementów rodzimej kultury góralskiej przez członków a funkcjonowaniem organizacji podhalańskich w wielokulturowym społeczeństwie amerykańskim w obszarze zarządzania transferem kultury.

2017-03-dariusz grzybek

Dlaczego wybrał pan Związek Podhalan w Północnej Ameryce, jako temat swojej pracy doktorskiej?

Duży wpływ na moje zainteresowanie organizacjami podhalańskimi w Stanach Zjednoczonych miało to, że sam pochodzę z gór, a dokładnie z Zawoi pod Babią Górą i wielokrotnie słyszałem barwne opowieści o ludziach, którzy wyjechali z Zawoi do Ameryki. Zainteresowałem się losami bohaterów niektórych z tych opowieści, dzięki czemu odkryłem świat góralski za oceanem.

2017-03-grzybek i goscie

 

To pierwsza wizyta pana w Chicago, chociaż nie pierwsza w USA.

Jakie są pana wrażenia po tym krótkim pobycie w Domu Podhalan w Chicago i spotkań z działaczami Związku Podhalan?

W trakcie mojego pobytu w Związku Podhalan w Chicago spotykałem się i rozmawiałem z ludźmi zaangażowanymi w jego działalność i jestem pod wrażeniem ich zaangażowania w propagowanie kultury góralskiej w Stanach Zjednoczonych. Osoby te poświęcają niejednokrotnie cały swój wolny czas na działalność w organizacji podhalańskiej. Dzięki ich bezinteresownej pracy powstaje szereg wydarzeń promujących kulturę góralską, funkcjonuje Dom Podhalański, działa radio Związku Podhalan, istnieje biblioteka, wydawany jest kwartalnik Podhalanin. Szczególnie chciałbym podkreślić, że w trakcie pobytu w Chicago spotkałem się z ogromną życzliwością ze strony Zarządu Głównego Związku Podhalan, dzięki czemu mogłem owocnie spędzić czas na gromadzeniu materiałów.

 

2017-03-grzybek navy pier

 

Dziękując bardzo za rozmowę, życzę samych sukcesów w gromadzeniu materiałów o góralach za "wielka woda", która to organizacja jest tematem pana pracy doktorskiej.

A my, jako członkowie ZPPA będziemy oczekiwać na efekty tych badan.

Helena Studencka

 
Sp Tadeusz Kurc
sp kurc
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 25 lutego 2017 roku.
2017-02-zab 25 lecie

wzor

Jubileusz 25 lecia Kola Nr 58 Ząb

Zarząd Kola Nr 58 Ząb ma zaszczyt zaprosić wszystkich Zębian z rodzinami, Prezesów, delegatów Kół, gości i sympatyków naszego Kola na Jubileusz 25 lecia istnienia Koła w sobotę 25 lutego 2017 roku. Uroczystość rozpoczniemy Msza Sw. o godz.3: 00 po południu w kościele Sw. Kamila. Uroczysty bankiet odbędzie się w Domu Podhalan o godz.6: 00 wieczorem. Do tańca grać będzie "Hajlander Band"

Donacja $65.00 od osoby. Dzieci od 2 do12 lat $ 25.00

Po informacje i rezerwacje prosimy dzwonić do 15 lutego

708 370 7742 Anna Pawlikowska

773 614 0027 Anna Bukowska

Stroje regionalne oraz sztandary mile widziane

article_separator

Koło Nr 4 „Morskie Oko” w Detroit, Michigan ma zaszczyt zaprosić całą Polonie na „9-te Góralskie Ostatki”, które odbędą się w sobotę 25 lutego br. o godz. 8: 00 wieczór w Domu PNA, Hamtramck 10211 Conant. Do tańca będzie przygrywał wyśmienity zespół „Oni “oraz kapela góralska wraz z 16 osobowym zespołem ‘Siumni" z Chicago.

Zespól ten występował w 2016 r. na Festiwali Ziem Gorskich w Polsce i zajął drugie miejsce. Jest to duży sukces dla młodzieży, która urodziła się w USA.

Podczas wieczoru zespól „Siumni” nie tylko zatańczy swoje góralskie tańce, ale również będzie z wami bawił na parkiecie. Prosimy całą Polonie z Michigan i okolic o uczestnictwo. Donacja  $35.00 od osoby, wszelkie trunki do nabycia w barze oraz góralskie jodło z kuchni. Poczęstunek wliczony w cenie biletu.

Bilety do nabycia w sklepie G- Mart przy 10012 Joseph Campau – Hamtramck.

Zapraszamy

article_separator

Zarząd Koła Nr 68 Gliczarów Górny serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz chętnych do wstąpienia w szeregi naszego koła, na zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się w niedziele 26 lutego br. o godz. 3: 00 po południu w Domu Podhalan. W programie zebrania: sprawozdanie z działalności za 2016r. sprawozdanie finansowe za 2016r. wybory zarządu i zaprzysiężenie nowego zarządu i nowych członków koła, wolne wnioski. Będą omawiane ważne sprawy dotyczące obchodów 20-lecia koła. Po zebraniu będzie podany obiad, prosimy o liczne oraz punktualne przybycie

Zaprasza i informuje Stanisław Skupień Prezes

 article_separator

Zarząd Koła Gronków zaprasza wszystkich członków oraz Gronkowian i przyjaciół na zebranie roczne połączone z wyborami nowego zarządu, niedzielę 26 lutego na godzinę 2: 00 po południu do Domu Podhalan

Zawiadamia i zaprasza prezes wraz z całym zarządem Franciszek Kowalczyk

article_separator

Radio Chrystusa Króla wraz z ks. dr Wiesławem Pęskim zaprasza na bankiet z obiadem w niedziele 26 lutego o godz. 2: 00po południu do Sali Bankietowej Lon Tree Manor przy 7730 N. Milwaukee Ave. w Niles, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę Świątyni pod wezwaniem Chrystusa Króla Wszechświata w Kijowie. Cena biletu 45dol. bilety do w redakcji radia 6144 W. Belmont. Wkrótce powiadomimy o innych miejscach.  Po więcej informacji proszę dzwonić na nr. tel. 708 433 9095. Prosimy o liczny udział, aby wesprzeć ks. Wiesława Pęskiego z Kijowa, który podjął się budowy tej Świątyni, a który będzie również obecny na bankiecie.

Część artystyczna Jarek Spychalski.

article_separator

Więcej…
 
Angie Toczek z Florydy zaprasza

2017-01-floryda

 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL