Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Niedziela
26 Marca 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Emanuela, Duszana, Larysy
Jutro będziemy obchodzić: Lidii, Ernesta, Ruperta
Do konca roku zostało 281 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Już Był !!!
2015-12-mikolaj
sw-mikolaj
Święty Mikołaj 
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 4 grudnia 2016 roku. Kolumnę Redaguje Wojciech Dorula Korespondent ZPPA
podhalanin front

„PODHALANIN” BOŻE NARODZENIE 2016

Redaktor naczelny Podhalanina Henryk Janik oraz Redakcja informuje, że materiały, artykuły życzenia reklamy do świątecznego wydania należy nadsyłać do końca listopada 2016

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

wzor

Zarząd Koła Nr 25 Parafii Harklowa serdecznie zaprasza wszystkich członków oraz osoby zainteresowane działalnością koła na zebranie, które odbędzie się w niedzielę 4 grudnia br. o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan. Prosimy o liczne i punktualne przybycie, jest wiele ważnych spraw do omówienia.

Zaprasza Wiesława Kula wraz z Zarządem

nowe-logo

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na zebranie wszystkich Prezesów i Dyrektorów, które odbędzie się

w piątek 9 grudnia 2016 r. o godzinie 7: 30 wieczorem

w Siedzibie Związku Podhalan przy 4808 S. Archer Ave Chicago.

Prosimy wszystkich Prezesów i Dyrektorów o obecność i punktualność.

Z góralskim pozdrowieniem

Sekretarz Generalny Helena Studencka

Prezes Józef Cikowski


FESTIWAL „Tradycja, na co dzień”

Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie serdecznie zaprasza wszystkich górali i całą polonie na imprezę organizowaną w niedzielę 11 grudnia 2016r. o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Chicago. W programie imprezy chcemy przekazać wielkie bogactwo, tradycji rzemieślniczej oraz twórczości ludowej Podhala, która wciąż jest kultywowana na ziemi Amerykańskiej. Na rozpoczęcie tego wspaniałego festiwalu pojawią się „Pytace na koniach”. Swoje tradycje oraz szczegóły wykonywanych zawodów przekażą nam: muzycy, instruktorzy tańca śpiewu i grania na instrumentach,

juhasi, co grają na rogach, bacowie, ludwisarz, kaletnicy, lutnicy, cieśla, snycerze, czyli rzeźbiarze, kowal, krawiectwo męskie portki cuchy, krawiectwo damskie gorsety i spódnice, haftowanie, korale, literatura, przędzenie wełny, robienie masła, krązanie kapusty. Nie zabraknie również tradycyjnej kuchni podhalańskiej: kołaczy, gałusek ze skwarkami i bryndzą, baranina z kotła i wiele więcej.

Informujemy państwa, że Konsulat Generalny Rzeczypospolite Polskiej objął patronat nad naszą imprezą, jako Dziedzictwo Narodowe.

Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Za Zarząd Koła 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna

 

Więcej…
 
Zaproszenie na Bingo “Podhalanek”
2016-12-bingo podhalanki

Wydział Podhalanek zapraszają na zabawę stoliczkową - loterię fantową, która odbędzie się w niedzielę, 4-go grudnia br. o godz. 2: 00 po południu w Domu Podhalan.

Donacja $ 5 od osoby. W tym smaczny poczęstunek, bogato zaopatrzony słodki stół: kanapki, kawa, ciasto itd. Będzie wiele atrakcyjnych fantów do wygrania.  Zapraszamy członkinie z rodzinami i przyjaciółmi, przedstawicieli Zarządu Głównego ZPPA i Dyrekcję, bratnie koła i kluby, oraz wszystkich sympatyków tej imprezy.

Prosimy o liczne przybycie.

Po informację prosimy dzwonić (773) 964 0841

Za zarząd Maria Gocał prezes

 
Adwent
adwent
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 26 listopada 2016 roku. Kolumnę Redaguje Wojciech Dorula Korespondent ZPPA
nowe-logo

thanksgiving

Drodzy Prezesi, Dyrektorzy,

Członkowie Związku Podhalan w Ameryce Północnej wraz z Rodzinami.

Zbliża się THANKSGIVING DAY - jedno z najważniejszych świat w kulturze amerykańskiej, której przecież częścią jesteśmy, jako imigranci. Każdy z nas ma tez powód do dziękowania: Bogu i ludziom.

A wiec - miłych spotkań wśród najbliższych, zgromadzonych wokół świątecznego stołu, przy spożywaniu tradycyjnego indyka. Wielu powodów do radości i wdzięczności.

Niech refleksja Święta Dziękczynienia napełni nas szacunkiem, wzajemną życzliwością i zrozumieniem, które będą powodem do czynienia rzeczy pięknych, dla siebie wzajemnie i naszej Góralskiej Organizacji.

Prezes Józef Cikowski wraz z Zarządem Głównym.

Sekretarz Generalny - Helena Studencka

Radio ZPPA

Podhalanin

wzor

Zakopiańskie Andrzejki

Koło Nr 34 Zakopane serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową do Domu Podhalan w sobotę 26 listopada br. rozpoczęcie o godz. 7: 00 wieczorem. Do tańca grał będzie zespól Millenium oraz góralska kapela. Bogata loteria fantowa oraz wiele atrakcji. Wstęp $ 25 od osoby.

Po więcej informacji prosimy dzwonić do prezeski Janiny Urbas 773 510 4748

Zakopiany serdecznie zapraszają.

article_separator

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na Zabawę Andrzejkową w sobotę 26 listopada br. o godz. 7: 00 wieczorem w Alpine Banquets (u Kosów) 9230 S. Cass Ave., Darien, IL. Donacja $50 od osoby, w tym pełny obiad, słodki stół, zimne zakąski, open bar, loteria fantowa oraz upominki dla Andrzejów. Do tańca przygrywać będzie zespół „Cajmery”. Podczas zabawy będzie organizowana zbiórka pieniędzy dla chorego Julianka Warniczek.

Po rezerwacje prosimy dzwonić: 312) 593-2773 Monika Piszczór, 773) 576-4650 Katarzyna Kalata prezeska

article_separator

Zarząd Koła Nr 2 Nowy Targ im. Władysława Orkana serdecznie zaprasza na zabawę Andrzejkową, która odbędzie się w sobotę 26 listopada br. o godz. 7: 00 wieczorem w Restauracji „Szarotka” przy 8100 S. Roberts Rd, Justice IL 60458. Jak zwykle czeka na państwa obficie i pysznie zaopatrzony stół, wytrawne nowotarskie trunki oraz bardzo atrakcyjna loteria fantowa! A wszystko to okraszone super taneczną muzyką w wykonaniu DJ Leszka. Bilety w cenie $50 od osoby są do nabycia pod nr  773-617-0413,  773-744-5452 773-344-5593

article_separator

„PODHALANIN” BOŻE NARODZENIE 2016

Redaktor naczelny Podhalanina Henryk Janik oraz Redakcja informuje, że materiały, artykuły życzenia reklamy do świątecznego wydania należy nadsyłać do końca listopada 2016

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

article_separator

Więcej…
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL