Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Niedziela
26 Marca 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Emanuela, Duszana, Larysy
Jutro będziemy obchodzić: Lidii, Ernesta, Ruperta
Do konca roku zostało 281 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Szkółka Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym ZPPA
2016-11-szkolka
wzor

Z radością informujemy ze Szkółka Pieśni i Tańca przy Zarządzie Głównym ZPPA

Rozpoczyna kolejny sezon swojej działalności. Szkółka Pieśni i Tańca działa z wielkim sukcesem już od 37 lat. Zapraszamy dzieci, które chciałyby śpiewać i tańczyć w Szkółce.

Zespól wychował wiele pokoleń młodych artystów, którzy teraz z powodzeniem tańczą w różnych zespołach góralskich. Obecnie kierownikiem zespołu jest Bożena Mąka.

Instruktorzy to: Katarzyna Marusarz - wychowanka Szkółki i Stanisław Bobak - Koziar.

Próby odbywają się w każdą środę od godz. 6: 30 do 9: 00 wieczorem w Domu Podhalan przy 4808 S. Archer Ave. Chicago.

Kierownictwo Szkółki, oprócz nauki tańca i śpiewu, zapewnia dla dzieci wiele atrakcji w ciągu roku - wycieczki, występy, mikołajki i inne.

Jednocześnie dementujemy nieprawdziwe informacje, ze Szkółka przestała istnieć.

Szkółka działa, Tańczy i śpiewa - ku radości samach dzieci, ale także Rodziców, Dziadków....Zapraszamy.

Telefon do pani Bożeny Mąka: 773 415-0394

Z góralskim pozdrowieniem:

Kierownictwo Szkółki Pieśni i Tańca oraz Zarząd Główny ZPPA.

 
„Co słychać wśród Podhalan” od 5 listopada 2016 roku. Kolumnę Redaguje Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

Jubileusz 25 lecia Koła Nr 57 Bukowina Tatrzańska im. Józefa Pitoraka

Zarząd Koła Nr 57 Bukowina Tatrzańska im. Józefa Pitoraka zaprasza na

Jubileusz 25 lecia, Koła, który rozpocznie się Uroczystą Mszą świętą o godz. 3: 00 po

Południu w kościele Ojców Cystersów na ,,Gorce’’ przy 116 Hilton St. Willow Springs , w sobotę 5 go listopada br. Po Mszy św. zapraszamy na Uroczysty Bankiet który rozpocznie się o godz. 5:30 po południu w Domu Podhalan 4808 S Archer Ave w Chicago. Serdecznie zapraszamy w strojach regionalnych, organizacje, bratnie koła, poczty sztandarowe.

Gośćmi honorowymi będą z Polski: proboszcz Parafii Bukowina Tatrzańska - ks. Władysław Pasternak. Wójt Gminy Bukowina Tatrzańska - Stanisław Łukaszczyk.

Sołtys Bukowiny Tatrzańskie j- Maria Kuchta. Dyrektor Bukowiańskiego Centrum Kultury - Bartłomiej Koszarek. Michalina Kobylarczyk - inicjator założenia Koła długoletni działacz.

Po rezerwacje prosimy dzwonić do 25 października: tel.(815) 524-3732 Maria Majerczyk Donacja od osoby $65, dzieci $25.

Serdecznie Zapraszamy

Andrzej Majerczyk prezes wraz z zarządem.

article_separator

Klub Ratowników i Sympatyków TOPR Chicago, wieloletnia tradycja kierowany w 107 rocznice założenia Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego pragnie pieknie PANSTWA zaprosić na coroczny "DZIEŃ RATOWNIKA"

2016-11- dzien ratownika

W tym roku jest to "DZIEŃ RATOWNIKA" szczególny, ponieważ Klub obchodzi jubileusz 35 -LECIA swojej działalności na amerykańskiej ziemi. Uroczystości rocznicowe rozpoczną się w sobotę 5 listopada, o godzinie 3: 00 po południu Mszą Świętą za byłych i obecnych członków Klubu odprawioną w kościele Sw Kamila przy 5426 S Lockwood Ave w Chicago. Następnie serdecznie zapraszamy na godzinne 6: 00 wieczorem do Domu Podhalan przy 4808 S Archer w Chicago na Jubileuszowy Bankiet.

Przybywajcie tłumnie gwarantujemy świetną zabawę w rytmach granych przez doskonałych muzyków z "Mańcorz i Zubek Band". Smakoszom dobrej kuchni zapewniamy doskonały obiad oraz moc innych łakoci. Oczywiście nie zabraknie legendarnego już po obu stronach oceanu "Napoju Ratowników”, którego butelka pojawi się na każdym stole. Do każdego biletu wstępu dołączony będzie kalendarz klubu na rok 2017 oraz odznaka jubileuszowa wybita specjalnie na ta okazje.

Po rezerwacje miejsc prosimy dzwonić - tel. 1 773 875 4288

Z A P R A S Z A M Y

article_separator

Zarząd Kola Nr 61 Łopuszna im. ks. prof. Józefa Tischnera serdecznie zaprasza na Zabawę Jesienną w sobotę 5 listopada br. o godz. 6: 00 wieczorem w sali Szarotka pod adresem: 8100 S. Roberts Rd. w Justice. Donacja: $ 50 od osoby, młodzież: $ 30 w cenie wliczony smaczny obiad, poczęstunek, butelka wódki i wina na stół oraz wspaniała zabawa i mile spędzony wieczór ze znanym i lubianym zespołem Roman Band

Prosimy o zgłoszenie rezerwacji pod numerem telefonu: 773-505-0341

W imieniu zarządu zaprasza Andrzej Ciezobka - prezes Koła.

article_separator

Zarząd Koła Nr 41 Wróblówka, pragnie powiadomić i zaprosić wszystkich członków i

sympatyków wsi Wróblówka na zebranie jesienne, które odbędzie się w niedzielę 6 listopada br. o godzinie 2: 30 po południu w Domu Podhalan. Z uwagi na ważność omawianych spraw prosimy wszystkich członków oraz sympatyków o niezawodne i punktualne przybycie. Jeszcze raz serdecznie zapraszamy!

Mile widziani nowi członkowie.

Zaprasza prezes Frank Bielański wraz z Zarządem.

article_separator 

Zarząd Kola Nr 43 Chochołów serdecznie zaprasza wszystkich członków, ostomiłych parafian i mieszkańców wsi Chochołowa i Koniówki, na co roczną Mszę Sw. która będzie odprawiona z okazji Wszystkich Świętych za zmarłych z naszych rodzin. Msza Sw. będzie odprawiona w niedziele 6 listopada o godzinie 1: 00 po południu w kościele Sw Daniela przy 5300 S. Natoma, Chicago, IL. Zaraz po mszy Sw zapraszamy wszystkich do hali parafialnej na spotkanie.

W imieniu całego zarządu zaprasza Prezes Stanisław Kruczak

article_separator

Zarząd Koła Nr 2 Nowy Targ im. Wł. Orkana serdecznie zaprasza wszystkich członków z rodzinami oraz sympatyków Nowego Targu na Mszę Zaduszkową w niedziele 6 listopada br. o godz.10.30 rano do parafii Św. Heleny przy 2315 W. Augusta Blvd. Chicago. Po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie i poczęstunek w sali parafialnej.

article_separator

Więcej…
 
„Co słychać wśród Podhalan” od 29 października 2016 roku. Kolumnę Redaguje Wojciech Dorula Korespondent ZPPA


12- dom podhalan 161
2015-12-start
wzor.
XXV Lecie Zespołu Chochołowianie 

Zespół Góralski ‘’Chochołowianie” działający przy Kole Nr 43 Chochołów zaprasza na Jubileusz 25-lecia istnienia zespołu. Msza Sw. Dziękczynna będzie odprawiona w sobotę 29 października br. o godzinie 3: 15 po południu w kościele Sw. Kamila przy 5426 S. Lockwood Ave., Chicago. Uroczysty Jubileuszowy Bankiet będzie w Domu Podhalan o godzinie 6: 00 wieczorem. Donacja $60.00 od osoby. W programie Bankietu przewidziano część oficjalna, występ zespołów Chochołowianie i Ślebodni w USA oraz zabawę przy zespole Cajmery i Muzyce Góralskiej. Stroje regionalne mile widziane.

Po rezerwacje prosimy dzwonić do 15 października

708 945-5236 Halina Kowalczyk

312 576-9059 Jadwiga Szczurek

article_separator

Więcej…
 
X Lat Wanty

 

2016-10-10 wanta

Jubileusz X -cio lecia zespołu "Wanta"

 

22 października 2016 r odbył się huczny Jubileusz X - cio lecia powstania zespołu Wanta.

Jubileusz młodzi zespolanie rozpoczęli od wspólnej modlitwy w kościele Ojców Cystersów "Na Gorce", gdzie odprawiona została uroczysta Msza Sw. którą odprawili O. Michał Blicharski i ks. Marek Smolka, a uświetniły licznie przybyłe poczty sztandarowe ZPPA, zaproszeni Goście, członkowie Zarządu Głównego członkowie ZPPA, członkowie Rodzin i Przyjaciele.

Oprócz muzyki gorajskiej i pięknego śpiewu członków zespołu Wanta, na Mszy Sw usłyszeć można było piękny śpiew choru dziewczęcego “Turliki" z Polski, którym akompaniował organista Adam Chlebek i skrzypek Sebastian Stopka z New Jersey.

Po Mszy Sw. uroczystości Jubileuszowe przeniosły się do sali bankietowej Janosik, gdzie już od samego wejścia rozbrzmiewała muzyka góralska, śpiewy i serdeczne powitania, a także ogromna galeria zdjęć ze wspaniałego 10 - cio letniego dorobku Zespołu.

Zespól Wanta swój bankiet rozpoczął od przepięknego koncertu pieśni góralskich.

Zgromadzeni na sali Goście, koncert nagrodzili gromkimi brawami.

Zespól Wanta śpiewa przepięknie!!

 

Więcej…
 
Unia Zaprasza !!!
2016-09-unia
 
<< Początek < Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Następna > Ostatnie >>

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL