Jozefinki Muzykanckie 2016

You must have the Adobe Flash Player installed to view this player.
Dzisiaj jest Niedziela
28 Maja 2017 r.
Dzisiaj obchodzimy imieniny: Justyny, Wilhelma, Germana
Jutro będziemy obchodzić: Urszuli, Magdaleny, Bogusławy
Do konca roku zostało 218 dni

konsulat-left-barner

zp polska logo

Barner-TP

Barner-DZ

Super-Express-Logo1

Barner-Podhalanin

winterglobesport-left

siumnit-left-barner

eds-photo-video

wmvideo_72

 

Szukaj

Co słychać wśród Podhalan na 30 Czerwca 2011

Drodzy Bracia Podhalanie,

Członkowie Związku Podhalan w Północnej Ameryce

 

Odnosząc się do art. XIV paragraf 1 Konstytucji Związku Podhalan w Północnej Ameryce zwołuję XXVIII posiedzenie Sejmu Związku Podhalan, które odbędzie się w dniach 3-5 września 2011 roku w siedzibie Związku Podhalan przy 4808 S. Archer Avenue w Chicago, IL.

Pragnę przypomnieć wszystkim kołom o obowiązku uregulowania wszelkich zaległości finansowych względem Zarządu Głównego na 30 dni przed pierwszym dniem posiedzenia Sejmu.

Przypominam również, iż zgodnie z art. XIV paragraf 5: wszelkie wnioski o zmianach Konstytucji, a także projekty i referaty dotyczące nowych zadań w Związku Podhalan winne być przesłane do Zarządu Głównego na 60 dni przed obradami Sejmu.

 

Program XXVIII Sejmu

 

Sobota, 3 wrzesień

 

Rejestracja delegatów (9: 00 rano)

Otwarcie i rozpoczęcie XXVIII Sejmu (10: 00 rano)

Przedstawienie zaproszonych gości na Sejm (12: 30 po południu)

 

Niedziela, 4 wrzesień

 

Uroczysta Msza Św.

Uroczysty Bankiet XXVIII Sejmu i odznaczenia wyróżnionych osób

 

Poniedziałek, 5 wrzesień

 

III Sesja

Rejestracja delegatów (8: 30 rano)

Otwarcie III Sesji. (9:00 rano)

 

IV Sesja

Wybór nowego Zarządu Głównego ZPPA.

 

Członkowie Związku Podhalan, którzy chcieliby zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko Prezesa Związku Podhalan lub na inne stanowiska w Zarządzie Głównym ZPPA, proszeni są o przesłanie swojego zgłoszenia wraz  programem wyborczym na 60 dni przed pierwszym dniem posiedzenia Sejmu, w celu umożliwienia pozostałym członkom Związku zapoznanie się z osobą kandydata i jego programem.

 

Serdecznie Was wszystkich pozdrawiam i zapraszam do udziału w tegorocznym Sejmie. Jestem przekonany, że to spotkanie pozytywnie wpłynie na dalszą działalność Związku Podhalan i na krzewienie naszej wspaniałej kultury i tradycji.

 

Szczęść Wam wszystkim Panie Boże

Stanisław Zagata, Prezes ZPPA

 

 article_separator


Pamiętnik Sejmowy wydawany z okazji XXVIII Sejmu ZPPA 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o ogłoszenia w Pamiętniku: zarządów Kół ZPPA, biznesów, oraz indywidualnych osób, jeżeli ktoś nie dostarczył materiałów do Pamiętnika, to prośba o dostarczenie do Domu Podhalan 4808 S Archer Ave.

Termin ogłoszeń upływa 30 czerwca 2011 r.

Cennik

Złota strona: $ 500

Kolor strona: $ 220

Pół strony: $ 140

1/4 strony: $ 70

1/8 strony: $ 35

Po więcej informacji proszę dzwonić 773: 523 7632.

Prezes Stanisław Zagata wraz z Komitetem Pamiętnika

 

article_separator


Zarząd Kola Nr 27 Witów serdecznie zaprasza

  na witowiański piknik odpustowy 10 lipca br. do Willow Springs ( Archer Ave. I Willow Springs Rd - ulica 104-rta). Rozpoczęcie msza sw. o godz. 12: 00 w południe. Wiele atrakcji, smaczne jedzenie, super muzyka, wspaniała zabawa na świeżym powietrzu.

Serdecznie zapraszamy wszystkich

Prezes Józef Giewont wraz zarządem

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 55 Ratułów zaprasza

wszystkich członków Koła jak i mieszkańców Ratułowa, a także całą Polonie na uroczystości Bożego Ciała do Yorkville w niedziele 26 czerwca br. Rozpoczęcie mszą świętą o godzinie 12: 30 po południu, a po niej procesja do czterech ołtarzy. 
Po więcej informacji proszę dzwonić do prezeski 773 550 0712 lub viceprezesa 773 230 7380.

 

Za zarząd Prezes Czesława Ciężczak

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 51 Ostrowsko zaprasza

 wszystkich Ostrowian znajomych przyjaciół oraz przedstawicieli bratnich Kol przy Związku Podhalan na doroczny piknik w niedziele 26 w czerwiec br. w Pionier Woods, 107 LaGrange, o godz. 11: 30 msza Sw. po mszy piknik na wolnym powietrzu gdzie będziemy serwować smacznie jedzenie i zimnie napoje, będą zabawy dla dzieci oraz będzie można pośpiewać.

Dojazd 87 Street do LaGrange 107, potem prawo i do "Pionier Woods"

Do Zobaczenia na pikniku

Prezeska Anna wraz Zarządem


article_separator


Zarząd Koła Nr 57 Bukowina Tatrzańska serdecznie zaprasza

  na uroczystość odpustowa w niedziele 3-go lipca br. na godz. 12: 00 w południe do kościoła Ojców Cystersów „ Na Górce” w Willow Springs. Po mszy sw zapraszamy na piknik w ogrodach przy kościelnych. Wiele atrakcji dla przybyłych: bogata loteria fantowa, występ zespołu „Wanta”, do tańca najlepsza góralska muzyka oraz Dj. Markski.

Zapewniamy smaczne jedzenie i picie

Serdecznie zapraszamy całą Polonie

Prezes wraz zarządem

Po więcej inf. 815 353-5320.

 

article_separator


Koło Nr 34 Zakopane zaprasza wszystkich

  na piknik, który odbędzie się dnia 10-tego lipca br. u Sióstr Benedyktynek pod adresem 5900 W. 147 th Street w Oak Forest.

Msza sw. o godz. 11: 30 przed południem. Liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych; nie zabraknie dobrego jedzenia i picia. Grać będzie muzyka góralska oraz DJ Marski. Zapraszamy!!!!!!!

 

article_separator


Koło Nr 58 Ząb serdecznie zaprasza

  na piknik połączony z odpustem dnia 10 lipca 2011 w Posiadłości Ojców Franciszkanów w Lemont. Msza sw. o godz.11: 00 rano

Czeka na was wiele atrakcji do tańca gra zespól "MILENIUM”. Bogata loteria fantowa, w której główną nagrodą będzie biżuteria ufundowana przez W&A Jewerly

ZAPRASZAMY!!!!!

 

article_separator


Stypendia Kola Nr. 34 Zakopane


Komisja Stypendialna przy Zarządzie Koła Nr 34 Zakopane zawiadamia ze od 1 do 31 lipca, 2011,  przyjmowane są wnioski o przyznanie stypendium za wyniki w nauce, sztuce lub osiągniecia sportowe. O stypendium mogą ubiegać się uczniowie, którzy spełniają równocześnie następujące warunki: studiują lub pobierają nauki w uczelniach publicznych lub niepublicznych; są zarejestrowanymi członkami Koła Zakopane z uregulowanymi składkami członkowskimi lub pochodzą z rodzin których członkowie są zarejestrowani w Kole Zakopane i maja uregulowane składki członkowskie; oraz biorą czynny udział w wydarzeniach i uroczystościach organizowanych przez lub przy współpracy Koła Zakopane. Celem stypendium jest promowanie postaw uczniów, którzy za swoje najważniejsze zadanie uznają uzyskiwanie jak najwyższych wyników w nauce, sztuce lub sporcie oraz czynny udział w działalności Koła Zakopane. Stypendium jest formą nagrody za pracowitość i umiejętność jak najlepszego wykorzystania swoich zdolności oraz formą motywacji uczniów do osiągania jak najwyższych wyników w nauce, sztuce lub rywalizacji sportowej oraz do aktywnego udziału w wydarzeniach i uroczystościach organizowanych przez lub przy współpracy Koła Zakopane. Stypendium, będąc finansowym wsparciem, umożliwia stypendyście obniżenie kosztów kształcenia się w wybranej dziedzinie. Wnioski o stypendium (pełen formularz) jest załączony do Regulaminu przyznawania stypendiów, który jest dostępny w Zarządzie Kola Zakopane. Wnioski prosimy składać na ręce członków Zarządu Kola Zakopane, którzy następnie przekażą je Komisji Stypendialnej.

Komisja Stypendialna
Koło Nr 34 Zakopane

 

article_separator


Koło Nr 60 Małe Ciche Wiktorówki zaprasza

  serdecznie wszystkich członków i miłośników koła na coroczny odpust, który odbędzie się 10 lipca br. u Ojców Karmelitów w Munster Indiana. Msza św. Odpustowa zostanie odprawiona o godzinie 12: 00 w południe, po Mszy św. zapraszamy wszystkich na poczęstunek

Za zarząd Koła prezes Antonina Górz.

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 83 Podczerwone zaprasza

  wszystkich członków naszego Koła, Wasze rodziny, Waszych znajomych, sąsiadów oraz całą Polonie na Letni Piknik, który odbędzie się w dniu 10 lipca w Pionier Woods przy ulicy La Grange & 107 (około 500m na zachód od La Grange Rd.). Piknik rozpocznie się mszą świętą o godzinie 11:00 w intencji zmarłych Podczerwienianów. Oczywiście nie zabraknie występów, dobrej muzyki, super jedzenia i wielu zabaw dla dzieci i dorosłych. Do tańca będzie przygrywał zespół “Bandziory”. Na scenie wystąpią zespoły “Młodzi Mistrzowie Sztuki Podhalańskiej”, “Pocyrwiyniany” oraz “Wanta”.

Dzieci oraz starszych zabawiał będzie “Chuck” brzuchomówca i komik.

ZAPRASZAMY!

Zarząd Koła Nr 83 Podczerwone – prezes Bolek Jarończyk

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 25 Parafii Harklowa

ma zaszczyt zaprosić wszystkich państwa na uroczyste obchody 40-lecia Koła, w sobotę 16 lipca br. Uroczystości rozpoczną się Mszą św dziękczynną, w kościele sw. Kamila 5426 S. Lockwood Ave. Chicago. O godz. 3: 00 po południu. Bankiet Jubileuszowy odbędzie się w Domu Podhalan o godz. 6: 00 wieczorem. Donacja $ 50.00 od osoby. Zabawa przy orkiestrze „Tornado”. 
Prosimy o dokonanie rezerwacji do 9 –go lipca pod nr tel: 708 430-2431 Wiesława Kila lub 773 934-4035 Ela Szlembarska.

 

Serdecznie zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe, muzykę góralską oraz całą Polonie.

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 23 Odrowąż Podhalański

im. dr Jakuba Zachemskiego serdecznie zaprasza

cała polonię i parafian na Piknik połączony z odpustem Parafialnym pod wezwaniem Marii Magdaleny w niedzielę 17-go lipca 2011 r. w Pionier Woods. W tym samym miejscu, co w zeszłym roku. Jechać po La Grange do 107 i na zachód 1 milę i skręcić w prawo.

Piknik rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12: 00. w południe, odprawioną przez Ks. Stanisława Fudalę i Ks. Pawła Zemczaka, kapelana Koła.

Po Mszy św. będzie można dobrze zjeść, wypić zimne piwo, zabawić się przy DJ, oraz góralskiej muzyce. Dla dzieci będą organizowane gry i zabawy.

Stroje góralskie mile widziane.

Zaprasza prezes Zofia Kulawiak wraz z zarządem.

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 72 Ochotnica serdecznie zaprasza

na piknik, który odbędzie się w niedzielę, 17-go lipca, 2011r.
w Schiller Woods przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park Rd. Lota Nr 11.
Piknik rozpoczniemy Mszą św. o godzinie 11:00 przed południem, na który zapraszamy wszystkich ochotniczan, Podhalan i Polonię. 
Zapewniamy wspaniałą smaczną kuchnię, zimne napoje oraz wiele atrakcji. 
Serdecznie wszystkich zapraszamy.
Za zarząd Koła
Prezes – Jan Chlipała


 article_separator

 

„Wielki Piknik Podhalański” 

Zarząd Główny ZPPA serdecznie zaprasza brać góralską oraz całą Polonię na „Wielki Piknik Związku Podhalan” w niedzielę 24 lipca 2011r. do Yorkville Ośrodek ZNP 10701 River Road Yorkville, IL 60560 rozpoczęcie Mszą św. o godz. 
11: 30 przed południem. Organizatorzy zapewniają: wyborne jedzenie, zimne napoje, dla dzieci wiele atrakcji i niespodzianek, będą konkursy, zabawy oraz basen. Bardzo dobra muzyka oraz występ zespołów góralskich.
Mecz piłki nożnej o puchar prezesa ZPPA rozgrywki sportowe, bogata loteria fantowa, wspaniała promocja własnego biznesu. W sprawie rezerwacji stoisk, prosimy dzwonić: Maria Rafacz (708) -466-2652 i Dom Podhalan: (773) 523-7632.

 

Co roku odwiedza nas kilka tysięcy gości. Serdecznie zapraszamy !!!

Stanisław Zagata – prezes

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 37 Groń Leśnica serdecznie zaprasza

  wszystkich parafian, całą brać góralską, oraz Polonię, na piknik, który odbędzie się w niedzielę 31 lipca 2011r. pod adresem: Slowenian Catholic Mission 14246 S. Main Str. w Lemont.

Piknik rozpocznie się Mszą św. o godzinie 11: 00 przed południem.

Na wszystkich przybyłych czeka wspaniała kuchnia, napoje orzeźwiające, rozgrywki, sport i wiele atrakcji.

Występ o godz. 4: 00 po południu zespołu „Ślebodni w USA”, który działa przy kole i przedstawi tradycyjny obrzęd „Wesela Góralskiego”.

Zabawa przy muzyce; „DJ TOMEK” i Zespół „Chłopczyska” oraz góralskiej kapeli.

Po informację proszę dzwonić (773) 251 2587

Serdecznie wszystkich zapraszamy za zarząd Koła prezes Wiesław Wilczek.

 

article_separator


Zarząd Koła Nr 66 Dębno Podhalańskie serdecznie zaprasza

wszystkich parafian, sympatyków koła i całą brać góralską na piknik, który odbędzie się w niedzielę 31 lipca w Pionier Woods - Lagrange i 107 st.

Tam gdzie w ubiegłym roku. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 12-tej w południe.

Na gości czekać będzie wspaniała kuchnia, zimne napoje, dla dzieci przewidziano wiele zabaw i atrakcji (jumper). Do zobaczenia na pikniku.

Prezes koła Stanisław Sarna.

 

 article_separator

 

SZANOWNI I DRODZY CZŁONKOWIE ZWIĄZKU PODHALAN, PODHALANIE 

Nigdy nie było nie jest i nie będzie moim celem przejecie pisma prywatnie. ,,Podhalanin’’ nadal jest przy Związku Podhalan, nadal pisze i będzie pisał o imprezach organizowanych przez ZPPA, jak również Koła i Kluby, bo nie robię to dla swoich celów, tylko i wyłącznie do rozsławiania Związku Podhalan tu na ziemi Waszyngtona.

 

Nie wiem do dzisiaj, dlaczego Zarząd Główny nie przejął wydawania Podhalanina, gdy w lutym br. na zebraniu Zarządu Głównego zgodnie z życzeniami Zarządu zgodziłem się, aby Zarząd był wydawca. Poinformowałem również listownie Dyrekcje o decyzji, ale komuś zależało, aby ten list nie został odczytany.

 

Ja, Henryk Janik jestem 35 lat przy Związku Podhalan i nadal aktywnie biorę udział w życiu organizacji i może to niektórych boli , że nie odejdę na ,,emeryturę”, jak inni byli prezesi ZPPA, którzy się pokazują od święta i są wtedy przyjmowani z honorami, a ja dalej się ,,wtrącam’ ’Ja nikomu nie przeszkadzam-robię swoje i gdyby każdy robił to co umie najlepiej, to dzisiaj Związek Podhalan byłby jeszcze większa potęgą.

 

15 lat przewodniczyłem Komitetowi Edukacji, i wspólnie z Zarządem Komitetu Edukacji, wypracowaliśmy przeszło 60 tys.$, które przeznaczyliśmy na stypendia dla studiującej młodzieży podhalańskiej. W roku 1993 założyłem pismo ,,Podhalanin w Ameryce ‘’, a od 6 lat prowadzę i wydajemy bez przerwy ,,Podhalanin’’, bez żadnych wynagrodzeń, niejednokrotnie dokładając finansowo, i nie licząc czasu.

 

Szanowni Podhalanie – „Podhalanin” na Sejmie zda finansowe sprawozdanie, a zaoszczędzone fundusze przekaże na stypendia dla najbardziej uzdolnionej młodzieży podhalańskiej, tak jak to czyniliśmy w przeszłości. Pismo powinno się nadal rozwijać, myślę, że tak będzie i po Sejmie

 

Henryk Janik


article_separator


Podziękowania

Kierownictwo oraz redaktorzy Radia Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie dziękują Królowej Związku Podhalan Magdalenie Walkosz –Strzelec za donacje $ 100, na potrzeby Radia ZPPA, oraz Rodzinie Mędlak: Helence, Władysławowi oraz Marzence za donacje dla Radia Związku Podhalan

Wielki Bóg Zapłać!!!

 

Życzenia w Radiu Związku Podhalan

Redakcja Radia Związku Podhalan informuje wszystkich członków związku Podhalan i nie tylko, że można za pośrednictwem fal radiowych naszego programu radiowego przekazywać życzenia: nowożeńcom, urodzinowe, imieninowe i inne.

W tej sprawie należy kontaktować się emailem

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

lub Maria Krzeptowska pod nr tel 708 458-5837

 

article_separator 

 

Piknik Koła Nr 25 Harklowa 

W dniu 19 czerwca 2011 r. odbył się piknik Koła Nr, 25 Harklowa. Rozpoczęliśmy Mszą św. o godz.12 w południe, którą odprawił nasz kapelan O. Bartłomiej Stanowski. Pogoda dopisała. Zebrała się spora grupa ludzi. Czas mijał w rodzinnej atmosferze. Ten dzień był również świętem „Taty” obchodziliśmy go wspólnie.

Tak w imieniu własnym jak i całego koła pragnę podziękować wszystkim za uczestnictwo i wsparcie naszego pikniku. Szczególne podziękowania należą się O. Bartłomiejowi za odprawienie Mszy św., Kołu Dębno Nr 66 z prezesem Stanisławem Sarna za liczne przybycie i wystawienie sztandaru podczas Mszy.

Zaszczycili nas swoją obecnością Królowa ZPPA Magdalena Walkosz- Strzelec i Zbójnik -Jan Janik oraz były prezes ZPPA Józef Gil a także długoletni prezes koła Harklowa. Panu Stefanowi Dziąba z Koła Dział wraz z małżonką, Pani  Annie Zalińskiej za zrobienie zdjęć, kapeli ”Zawrat„ za granie i umilanie czasu góralską muzyką. Nasz piknik nie mógłby się odbyć gdyby nie ludzie, którzy poświęcili swój czas żeby impreza się udała.

Za pracę i donacje moc podziękowań składamy: Tadeuszowi Tomecki, Tomkowi Tomecki, Halince i Szczepanowi Tomecki, Annie Szlembarskiej, Jakubowi Bartyczak, Agnieszce Gil, Mirkowi Zajączkowski, Markowi Waksmundzki, Grzegorzowi Waksmundzki, Eli i Jackowi Szlembarski, Annie i Janowi Zajączkowski, Józefowi Kula, Lidka Zajączkowski, Maja Słaby.

Za donacje pieniężne składamy serdeczne podziękowanie dla Katarzyny i Wojciecha Strama, Beaty i Mariana Kojda. Jeszcze raz za wszystko dziękujemy.

Z góralskim pozdrowieniem za zarząd Koła Wiesława Kula- prezes.

 

 article_separator 

 

WRÓBLÓWKI PIKNIK

 

W niedzielę 19 czerwca odbył się odpust koła Nr 41 Wróblówka pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela połączony wraz z piknikiem. Rozpoczęto Mszą św. o godz. 11-tej.

Msze św. odprawił Ks. Franciszek Florczyk, kapelan, koła, który wygłosił słowo Boże. Na zakończenie Mszy św. prezes koła Franciszek Bielański podziękował za przybycie wszystkim i zaprosił na dalszy ciąg pikniku.

Dla dzieci i starszych były przygotowane gry i zabawy oraz loteria fantowa.

Goście, którzy zaszczycili nasze koło: Jan Stopka wraz z swoją małżonką z radia Twórców Ludowych, koło Dębno, prezes koła Białka Tatrzańska-Józef Bafia z małżonką, prezes koła - Biały Dunajec Andrzej Gędłek, prezes Ślązaków- Marek Niezgoda z małżonką, korespondent Związku Podhalan Anna Zalińska, która robiła zdjęcia. W imieniu własnym, jako prezes koła chciałem serdecznie podziękować wszystkim, którzy pracowali na pikniku, góralskiej muzyce, sponsorom: Krzysztofowi i Monice Gąsior, Józefowi i Marii Gąsior,  Krzysztofowi Hannikrzeczkoski, Janowi i Bronisławie Ligas, Janowi i Annie Gąsior, Jolancie i Januszowi Figus, Bronisławowi i Tadeuszowi Szczypta, Annie Brzęk, Janowi i Ali Bałek, Halinie i Robertowi Ogrodny, Barbarze i Stanisławowi Gunka.

Jeszcze raz dziękuję serdecznie prezes Franciszek Bielański.

  

Magdalena Walkosz-Strzelec - Dziękuje

 

Witojcie syćka! Jako Królowo Związku Podhalan kciałak podziynkować syćkim ludziom dobryj woli, bez ftroyk “Bal Królowej by siy nie łodbył. W piyrsyj kolyjności dziynkujym syćkim medium ftore nagłośniyły tom impreze a były to: Radio ZPPA, Radio Na Góralskom Nute, Pan Miłosz Sowa z Tygodnika Podhalańskiego, Pani Łucja Śliwa i Pani Zofia Borys.
Dziynkujym pańtwu Helegda i Panu Bogdanowi Dola, ftorzy nagrywali i robiyli zdjyncia. Marysi Gliwa i Michałowi Płoskonka, ftorzy z humorym prowadziyli całom impreze. Teroz kciałak podziynkować tym babeckom, ftore dbały ło kuchnie i dekoracje sali: Pani Stasi Czarniak, Irence Ligęza, Marii Gocał, Agnieszce Tylka. Ani i Tadziowi Staszlom dziynki ftorym sala wyglondała jak królewsko. Oni to zasponsorowali nakrycia na krzesła i stoły. Ciotka Stasia Czarniak zasponsorowała syćkie kwiotki jakie były in a stołach i potym te ftore były sprzedawane.
Bóg zapłoć syćkim muzykantom a byli to: Zespół “Kontrabanda, “ Zespół “Kumaraci” i Kapela Staska Pająka jak i Zespołowi “Siumni” i nowemu Zbójnikowi Jasiowi Janik za wystymp. Dziynkujym tyz Ojcu Wacławowi Lech za modlitwę. A teroz kciałabyk wymiynić syćkik nasyk kochanyk sponsorów, dziynkując im za łotwarciy nie ino serc ale tyz i portfeli. Bóg Wom piykny zapłoć!

Koło Zakopane
Koło Dział
Koło Wróblówka
Koło Stare Bystre
Tatry Ski Club
Koło Andrzeja Ducha-Knapczyka
Koło Kościelisko
Koło Ciche Dolne
Koło Waksmund
Koło Zaskale
Koło Harklowa
Koło Ratułów
Koło Dębno Podhalańskie
Koło Pieniążkowice
Koło Maniowy
Klub Babia Góra
Koło Nowe Bystre
Koło Ząb
Wydział Podhalanek
Koło Czerwienne
Koło Witów
Koło Raba Wyżna
Koło Maruszyna
Koło Ochotnica
Koło Czarny Dunajec
Koło Szaflary
Koło Bustryk
Koło Chochołów
Ojciec Wacław Lech
Zofia i Wojciech Walkosz-Strzelec
Stanisława Czarniak z rodziną
Adam i Krysia Górecki
Stanisław Staszel
Była Królowa Joanna Staszel
Agnieszka Tylka
Zuzanna Sołtys z rodziną
Janina i Stanisław Urbaś
Agnieszka i Zdzisław Miernicki
Bernadeta i Andrzej Łukanus
Zofia i Józef Baraniak
Monika i Andrzej Baran
Kazimiera Glista
Andrzej Łowisz i Katarzyna Marusarz
Były Zbójnik Grześ Zarycki
Rodzina Marusarz
Anna i Józef Zoń
Rodzina Horbal
Rodzina Mrożek
Kazimierz Kopeć
Honielnik Łukasz Rychtarczyk Rychtarczyk
Piotr Jachymiak
Anna i Wojciech Krzeptowski-Sabała
Władysław Pawlikowski z rodziną
Stasiu Waksmundzki
Karolina Strzelec i Andrzej Skik
Stanisława i Andrzej Zubek
Stanisława i Stanisław Miernicki
Władysława Podczerwińska
Barbara i Stanisław Guńka
Agnieszka i Marek Kordaczka
Anna i Stanisław Jarząbek
Janusz i Barbara Czarniak
Agnieszka Truchan
Irena i Zdzisław Ligęza
Elżbieta i Władysław Podlipni
Anna Zalińska
Janina i Józef Bednarz
Maria i Franciszek Kowalczyk
Władysława Karwaczka
Anna i Franciszek Skik
Maria i Andrzej Krzeptowski
Anna i Adam Trzebunia
Państwo Rafacz
Rodzina Stękałów
Stanisława i Jan Ciężczak
Bożena i Tadeusz Rebidas
Danuta i Kazimierz Zubek
Dom Podhalan
Elegant Chair Covers
Shop and Save Market: Wojciech Dorula, Jasiu Sieczka - Manager's
Olympia Bakery
NAPA Auto Parts: Paweł Bobak i Zosia Bobak
Folk Moda Studio siostry: Styrczula Masiniak
Bąk Fashions
Classic Embroidery
Lassak Delicatessen
MB Tile
“Koralik” Custom Jewelry
EJ Deli
Joe and Frank’s Homemade Sausage
West Side Machine Co.
American Machining and Welding Inc.
Anna’s Home Décor
Hairline Creations
Redyk Travel
Goskand Sports
W.A. Jewelers

 

 article_separator

 

Kalendarz Imprez w ZPPA na 2011 rok

 

24 - Lipiec - (niedziela) - Piknik Podhalański

21 - Sierpień - (niedziela) - Odpust Podhalański

3,4,5 - Wrzesień - (sobota- niedziela i poniedziałek) - Sejm 28

25 - Wrzesień - (niedziela) - Wybór Królowej ZPPA

15 - Październik - (sobota) - Różaniec Ulicami Miasta Chicago

16 - Październik - (niedziela) – Konkurs Par Tanecznych

12 -13 – Listopad - (sobota i niedziela) - Festiwal Na Góralską Nutę

31 - Grudzień - (sobota) - Sylwester

8 - Styczeń – 2012 - (niedziela) - Opłatek ZPPA

 

Związek Podhalan w Ameryce Północnej.

Polish Highlanders Alliance of North America

4808 S Archer Ave Chicago. Il 60632.

Tel. 773-523-7632 Fax. 773-523-6498

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 article_separator

 

Uwaga Szkoła Letnia w Domu Podhalan


Pan Andrzej Mikołaj Gąsienica informuje, że ogłasza już zapisy na dwa kursy:

 

Pierwszy to: Pełny kurs na obywatelstwo USA, który rozpocznie się od 19 – go czerwca i będzie trwało do 28-go sierpnia, w każdą niedziele od 11; 00 rano do 3; 00 po południu.

Drugi kurs to: język angielski dla poczatkujących od 18-go czerwca do 27-go sierpnia, w każdą sobotę od 11: 00 rano do 3: 00 po południu.

Serdecznie zapraszamy

MATERIAŁY DO NAUKI SĄ DARMO

 

UCZY: ANDRZEJ MIKOŁAJ GĄSIENICA

TEL.:  (773) 636-6421

 

E-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

 article_separator


Polska Szkoła im. Ks. Stanisława Cholewińskiego

 

Z przyjemnością informujemy, ze Polska Szkoła im. Ks. Stanisława Cholewińskiego w Chicago, przy parafii Sw. Kamila, rozpoczyna dodatkowo naukę w piątki w roku szkolnym 2011/2012. Zajęcia w sobotę pozostają be zmian.

Zapraszamy do nas wszystkich chętnych. W szkole bardzo prężnie działa drużyna harcerska, kółko muzyczne i kółko teatralne. Po więcej informacji prosimy dzwonić do Dyrektora szkoły - Pani Kingi Kościelniak pod numer 773-470-6587

Od 6 lat Polska Szkoła im. ks. Stanisława Cholewińskiego posiada swoją drugą lokalizacje w Palos Heights w budynku Sothwest Chicago Christian High School

 

pod adresem 12001 S. Oak Park w Palos Heights. Informacje o tej lokalizacji uzyskacie Państwo dzwoniąc do Dyrektora tej szkoły Pani Małgorzaty Siodłak 
pod numer 708-890-7610

 

Szkoła, jako jedna z nielicznych posiada Akredytacje Illinois State Board of Education (nasi uczniowie otrzymują kredyty z tytułu znajomości języka polskiego na wielu uczelniach w stanie Illinois)

Prowadzimy tez naukę religii dla uczniów naszej szkoły od zerówki do klasy ósmej pod patronatem Parafii Sw Kamila i dobrze znanego nam wszystkim Proboszcza tej Parafii Ojca Wacława Lecha. Polska Szkoła im. Ks. Stanisława Cholewińskiego to szkoła z olbrzymią tradycją- w roku 2012 będziemy obchodzili 40-lecie istnienia szkoły.

Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia naszej strony internetowej www.szkolacholewinskiego.org .

Zapisy do szkoły obędą się niedziela 31 lipca, 7 i 28 sierpnia  po Mszy sw. o godz. 10: 30 w Kasprowski Hall w Kościele Sw Kamila

Zapraszamy!!!

 

 article_separator


UBEZPIECZNIA –AGATA CZERWOSZ

W wyborze idealnego ubezpieczenia dla państwa potrzeb z zakresu ubezpieczenia na zdrowie dla emerytów, rencistów, dzieci I dorosłych jak również ubezpieczenia na życie dla dzieci z korzystnymi świadczeniami jak stypendia, programy sportowe, a także kolonie. Pomocy udzieli licencjonowana w tej dziedzinie z 10 letnim doświadczeniem Agata Czerwosz 773 600 7474

 

article_separator

 

FARMA NA SPRZEDARZ

 

Do sprzedania posiadłość stu czterdziesto akrowa w Indiana z możliwością podzielenia na działki. Godzina drogi od Chicago. Duży, wygodny dom, stajnia, warsztat i duża stodoła z dodatkowym niezależnym mieszkaniem. 
2 rybne jeziorka, las pełen zwierzyny i leśny domek. Cisza, spokój i niedaleko do miasteczka. Telefon (219)226-9053. Proszę zostawić wiadomość w języku polskim.