„Co słychać wśród Podhalan” od 9 września 2018 r.

 

 

Koło Nr 25 Parafii Harklowa zaprasza serdecznie wszystkich członków, parafian, bratnie koła ze sztandarami i całą Polonie na coroczny Odpust ku czci Narodzenia Najświętszej Marii Panny, który odbędzie się w niedziele 9 września 2018 roku u Ojców Karmelitów w Munster Indiana przy 1628 Ridge Road, Munster, IN 46321. Rozpoczniemy mszą św. odpustową o godz. 12: 00 w południe. Po mszy św. zapraszamy wszystkich na piknik do przyklasztornego parku.

Zaprasza Wiesława Kula wraz z zarządem.

 

Zarząd Koła Nr. 73 Zaskale serdecznie zaprasza całą Polonię i brać góralską, sympatyków, Zaskalanów na PIKNIK do Slovenian Catholic Mission przy 14246 Main st. Lemont Il. Piknik rozpocznie się Mszą św. w niedzielę 9 września 2018r. o godz. 12.00 w południe.  Mszę św. odprawi kapelan Koła ks. Michał Blicharski. Zapewniamy obficie zaopatrzoną kuchnię i zimne napoje. Występ zespołu działającego przy kole Bustryk „Wiyrchy”. Dla dzieci klauni, Jumper oraz wiele innych atrakcji. Bogata loteria fantowa. Zabawa przy zespole River Band.

Po informację prosimy dzwonić: (773) 216-2077

Dochód z pikniku przeznaczamy na cele charytatywne.

Wiesław Siuta- prezes wraz z całym zarządem

 

Koło Nr 46 Stare Bystre, zaprasza na posiady Piknikowe w niedziela 9 wrześnię 2018r. Eagle Distributors, Inc. 1111 N. Taft Ave. Berkeley, IL 60163

Sercem dnia piknikowego jest Msza św. o godz. 12: 30 po południu, którą odprawi O, Marian Furca -Vice kapelan koła (kazanie po góralsku. Głównym sponsorem Pikniku jest EAGLE DISTRIBUTORS - właściciele Władysław Krystyna Podmański (członkowie Koła Stare Bystre) i inni. jak: Montros Food Mart & Deli - Halina i Stanisław Urbaniak, Deli 4 You – Małgorzata Piotr Filipek, Pułaski Deli - Zbigniew Kurowski, Szymański Deli -Marian Szymański, Olympia Bakery, Celina's Deli - Celina i Władysław Mrożek, Rich's Deli - Ryszard Machnicki, Cracovia Brands - Jacek Dąbrowski, Górka Deli - Sylwia Jan Gorka, Europian Deli- Żaneta Błasiak, Europian Import- H. Gleen -Helena Andrzej właściciele oraz nasze starobystrzanki (członkinie koła), Władysława Obrochta, Stanisława Wróbel- Piekarki (wyrób własny).

Zrób sobie towarzyskie spotkanie, na które już dziś zapraszamy.

Starobystrzany już zaczynają świętować. Z racji X-tych Rekolekcji Góralskich tym razem w Starem Bystrem od 16-18 listopada br. pod Hasłem "Bóg - Honor – Ojczyzna“ i 100-lecia Niepodległości Polski, donacje będą mile widziane, za co z góry serdecznie dziękujemy " Bóg zapłać" w imieniu Zarządu Z. P. w Polsce "Oddział w Starym Bystrem"- organizatorów X Rekolekcji.

Po więcej informacji dzwonić: 708. 924-1422

Zarząd Koła Nr 46 Stare Bystre

Stanisław Obrochta – Prezes.

 

Zarząd Koła N r 53 Parafia Klikuszowa zaprasza na Piknik u Ojców Cystersów “Na Górce" przy 116 Hilton Street, Willow Springs, w niedziele 9 września br. Piknik rozpoczniemy Mszą Świętą o godz. 12: 00 w południe w kościele Matki Bożej Matki Kościoła. Po mszy zapraszamy na smaczne jedzenie i zimne napoje, do tańca przygrywała nam będzie kapela góralska i DJ Tomek Dubiel, wystąpi zespól góralski „Ślebodni” Na pikniku czeka nas sporo atrakcji dla dzieci i dorosłych, między innymi gry i loteria z nagrodami. Pytomy piyknie, przydźcies!

Informuje i zaprasza w imieniu całego zarządu i Kola Krzysztof Żółtek - prezes

 

Tatry Ski Club Koło Nr. 47 serdecznie zaprasza na coroczny Piknik Klubu Narciarskiego Tatry w niedzielę 16 września br. do gościnnego ogrodu parafialnego przy kościele Ojców Cystersów „Na Górce” w Willow Springs. Piknik rozpocznie się Mszą Św. o godz. 10: 00 rano.  Zarząd klubu przygotował bardzo smaczne domowe jedzenie, zimne napoje, bogatą loterię fantową i dużo więcej. Dzięki uprzejmości Koła TOPR, pod okiem doświadczonych taterników, będzie można doświadczyć podniebnej podróży na linie lub spróbować wspinaczki wysokogórskiej.  Będą również zawody narciarskie. W części artystycznej wystąpi zespół „Mali Dzianiszanie” z muzyką góralską. Do tańca grał będzie DJ Melon i bawił gości do zachodu słońca!

W imieniu zarządu Klubu Narciarskiego Tatry, Koła Nr. 47 prezes Piotr Chowaniec.

                    

Zarząd Koła Nr 2 Nowy Targ im. Władysława Orkana zaprasza wszystkich członków z rodzinami oraz miłośników koła na Jesienny Piknik Nowotarski w niedzielę 16 września br. do Schiller Woods przy Irving Park & Cumberland Lota Nr. 11.

Msza Św. godz. 11: 00 rano. Po Mszy zapraszamy na biesiadę w plenerze z tradycyjnymi góralskimi potrawami, zabawami dla dzieci i dorosłych, bogatą loterią fantową, dobą muzyką w wykonaniu DJ Leszek.

Po więcej informacji proszę dzwonić do Pawła 773 744-5452 lub Staszka 773 294-0475

Serdecznie zaprasza Prezes Anna Komperda wraz z całym Zarządem.

 

WAZNE!!! Zmiana daty zebrania DYREKCJI:

Uprzejmie zawiadamiam o zmianie daty zebrania DYREKCJI

 - Dyrektorów i Prezesów kol ZPPA

Wrześniowe zebranie odbędzie się w trzeci piątek miesiąca - 21 września 2018 roku w Domu Podhalan o godz. 7.30 wieczorem.

Zmiana spowodowana jest wyjazdem prezesa i członków Zarządu Głównego do Arizony.

Prosze o liczne i punktualne przybycie. Mamy wiele ważnych spraw do omówienia.

Z góralskim pozdrowieniem

Helena Studencka

 

 

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce

serdecznie zaprasza na Wybór Królowej ZPPA na lata 2018 - 2019

Wybory odbędą się w niedzielę 23 września 2018 r w Domu Podhalan. Rozpoczęcie o godz. 3: 00 po południu. Jak co roku Jury wybierze nową Królową, która w koronie będzie reprezentować Związek Podhalan w Północnej Ameryce na wszystkich uroczystościach związkowych i polonijnych - świeckich i kościelnych - przez następny rok.  Jury wybierze także '' Kandydatkę na Królową '' Królowa i laureatki otrzymają cenne nagrody. Podczas wyborów młode góralskie dziewczyny, oprócz urody i wdzięku osobistego, muszą wykazać się różnymi umiejętnościami, talentem i wiedzą na temat tradycji i gwary podhalańskiej.

To piękna impreza. Warto spędzić to niedzielne popołudnie w Domu Podhalan.

Serdecznie zapraszamy.

Prezes - Józef Cikowski

Wice prezes d - s kultury - Zdzisław Dorula

 

Zarząd Koła Nr 34 Zakopane serdecznie zaprasza wszystkich członków z rodzinami, byłych Prezesów Koła, członków Głównego Zarządu ZPPA, sympatyków oraz bratnie Koła, a także całą Polonię na coroczny Piknik Zakopiański, który odbędzie się w niedzielę 23 września 2018 r w 43-cią rocznicę powstania Koła w Slovenian Catholic Mission przy 14246 Main Str. w Lemont. Rozpoczęcie Mszy św., o godz.12: 00 w południe, którą odprawi długoletni Kapelan Koła O. Wacław Lech w oprawie zespołu "Wanta" wraz z Kapelą Góralską. Po zakończeniu mszy św. zapraszamy na plac piknikowy gdzie wystąpi dla nas zespół dziecięcy ''Mali Hyrni." Zapewniamy miły czas przy muzyce " Mańcorz & Zubek " nie zabraknie też dobrego jodła góralskiego i wesołej Okowitki Zakopiańskiej. Czeka na Was bogata loteria fantowa oraz wiele innych niespodzianek dla dzieci i dorosłych. Między innymi odwiedzi nas "Miś spod Gubałówki”, z którym można będzie zrobić pamiątkowe zdjęcie jak w Zakopanem!

W imieniu całego Zarządu Koła Nr 34 Zakopane zaprasza Prezes - Janina Urbaś

DO ZOBACZENIA!

  

Kalendarz Wydarzeń w ZPPA na Rok 2018

18) 23 września - Wybór Królowej ZPPA

19) 21 Październik - Konkurs Par Tanecznych

20) 27 Październik.    - Różaniec ulicami miasta

21) 10 - 11 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę. 

 

Kalendarz Polonijny - Obchody 100 lecia Niepodległości.

Związek Podhalan w Północnej Ameryce.

 

 1. 10 i 11 listopada 2018 r

    XXXVI Festiwal ''Na góralską Nutę'' - w tym roku poświęcony 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości.

    Program przygotują wytypowane zespoły - niepodległościowy montaż słowno - muzyczny - przedstawiony w pierwszym i drugim dniu festiwalu

 

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Doruli

 

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia do godz. 10: 00 wieczorem.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się standardów i schematów ogłoszeń.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org w Photo Gallery, muszą w jakiś sposób dostarczyć mi osobiście zgrane na CD. Natomiast, jeśli nie będzie więcej niż 10 zdjęć można przesłać @mailem

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

Zaproszenia, artykuły i ogłoszenia polonijne:

Parafia Pięciu Braci Męczenników przy 4327 South Richmond Street, w Chicago, organizuje piknik przy kościele w sobotę, 8 września, po Mszy św. o godz. 16.00 i w niedzielę, 9 września po Mszy św. o 10.30. Wstęp wolny, a smaczne potrawy Amerykańskie, Polskie i Meksykańskie oraz napoje w dostępnych cenach. Rodzinny nastrój, atrakcje dla dzieci. Serdecznie zapraszamy na Msze św. w sobotę w języku angielskim o godzinie 16.00 lub w niedzielę w języku polskim o 10.30 i na radosne przebywanie razem! Po więcej informacji, prosimy dzwonić do biura parafialnego na nr tel. 773-254-3636.

 

INFORMACJA PRASOWA

Redakcje Mediów Polonijnych

Polacy na Jeździeckich Mistrzostwach Świata w USA 

Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje o udziale polskiej reprezentacji w Jeździeckich Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Tryon w Karolinie Północnej w dniach 11-23 września 2018 r.

Polska Akademia Jeździecka zwraca się z prośbą o poinformowanie Polonii Amerykańskiej o starcie w mistrzostwach świata Polaków w dyscyplinie skoków przez przeszkody, powożeniu oraz wszechstronnych konkursie konia wierzchowego (WKKW).

Zachęcamy serdecznie do kibicowania reprezentacji Polski na miejscu w Tryon oraz do śledzenia informacji na dedykowanej stronie internetowej wyjazdu www.tryon2018jezdziectwo.pl, na Facebooku Polskiej Akademii Jeździeckiej oraz w mediach amerykańskich.

Planowane jest spotkanie reprezentacji z Polakami/kibicami mieszkającymi w USA podczas zawodów.

Więcej informacji:

Daniel Zawadzki

Prezes Polskiej Akademii Jeździeckiej

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

www.paj.com.pl

tel. +48606974051

 

Konferencja 75-lecia Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Historycznego

7-9.09.2018

Konsulat Generalny RP w Chicago Konsulat Generalny RP w Chicago uprzejmie informuje, że Polsko-Amerykańskie Towarzystwo Historyczne (Polish American Historical Association, PAHA) organizuje konferencję poświęconą 75-leciu tej ważnej dla Polonii i stosunków polsko-amerykańskich organizacji, która zgromadzi wybitnych historyków z USA i Polski. Odbędzie się ona na Uniwersytecie Loyola w Chicago się w dniach 7-9 września 2018 r.

Loyola University Chicago, McCormick Lounge, Coffey Hall, 1000 W. Sheridan Rd.

Wydarzenie odbywa się przy wsparciu Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Akademii Umiejętności i Konsulatu Generalnego RP w Chicago.

Komitetowi Organizacyjnemu przewodniczy prof. Anna Mazurkiewicz – Prezes Polsko-Amerykańskiego Towarzystwa Historycznego

Gospodarzem konferencji będzie prof. Bożena Nowicka McLees – Dyrektor Programu Polish Studies na Uniwersytecie Loyola w Chicago. 

Konferencja wpisuje się w obchody Stulecia odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej. 

Otwarcie nastąpi w piątek 7 września o godz. 9.00 wystąpieniami oficjalnymi i wykładem prof. Johna Bukowczyka z Uniwersytetu Wayne State pt. “PAHA within the field of United States’ ethnic history - past, present and future”.

OBOWIĄZKOWA REJESTRACJA UCZESTNIKÓW: Liczba miejsc ograniczona!

http://polishamericanstudies.org/files/public/Registration75YearsPAHA.pdf

PRORAM: 

http://polishamericanstudies.org/files/public/PAHA75ProgramBrochure.pdf

ORGANIZATORZY: Polish American Historical Association; Polish Studies Program at Loyola University Chicago; Polish Academy of Arts and Sciences (PAU); Institute of American Studies and Polish Diaspora, Faculty of International and Political Studies at the Jagiellonian University; Committee for Migration Studies of the Polish Academy of Sciences (PAN)

WIĘCEJ INFORMACJI: 

www.polishamericanstudies.org

PAHANews.blogspot.com

Maja Trochimczyk, Ph.D., PAHA Secretary & Communications Director

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

tel. 818 384 8944

 Ze względów organizacyjnych i na bezpieczeństwo placówki, dziennikarze chcący wziąć udział w uroczystym spotkaniu w Konsulacie Generalnymi RP w Chicago, które będzie miało miejsce w piątek 7 września o godz. 18 proszeni są o zgłoszenie (imię, nazwisko, redakcja) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do czwartku 6 września 2018 r. do godz.14.00. Nie dotyczy to dziennikarzy akredytowanych przy konferencji tj. znajdujących się na liście uczestników konferencji.

Łączę wyrazy szacunku,

Piotr Semeniuk Vice Consul

Consulate General of the Republic of Poland in Chicago

1530 N. Lake Shore Drive, Chicago, IL 60610

ph: 1 (312) 337 8166, ext. 217

Website: www.chicago.mfa.gov.pl

Twitter: @PLinChicago

Facebook: Polish Consulate in Chicago

 

 

GRATULACJE dla Ślebodnych w USA.

 

 ''Daleko Podhole, daleko Ojcyzna,  ale w nasyk sercach zyje góralscyzna''

Zarząd Główny ZPPA, Dyrekcja i członkowie Związku Podhalan w Ameryce składają szczere gratulacje i podziękowania dla kierownictwa i członków zespołu ''Ślebodni w USA'' za to, że tak pięknie reprezentowali chicagowskich górali na MFFZG w Zakopanem i programem pt ''Na polanie'' zasłużenie wytańczyli sobie ''Srebrną Ciupagę''.  Piękno, talent, żywiołowość, oryginalność i umiłowanie tradycji podhalańskich na obczyźnie, docenili również dziennikarze , którzy swoją nagrodę im Kazimierza Strachanowskiego przyznali właśnie Slebodnym w USA.  Z zespołu  Ślebodni w USA  wybrano ''Nojśwarniejsego Górola Festiwalu 2018'' - Jana Nowobilskiego, a tym samym Jasiu stał się obiektem westchnień wielu góralek z całego świata. Zespół otrzymał również flagę i gratulacje od prezydenta Polski Andrzeja Dudy, wiele wyróżnień i gratulacji, w tym słodki tort!! Duma jest tym większa, że większość członków zespołu urodziła się już w USA.

 To kolejny ogromny sukces zespołu z Chicago.  ''Bedom musieć do samolotu dopiąć jakomsi skrzynecke, bo telo majom nagrod !!'' tak komentowali prowadzący festiwal, podczas rozdania nagród -  ''A jak bedom lecieć tym samolotem, to coby im tego nopiykniyjsego Jaśka nie oclyli'' (nie naliczyli cła).

 Wraz z zespołem Slebodni w USA do Zakopanego polecieli członkowie Zarządu Głównego ZPPA - wice prezeska Zofia Bobak, skarbnik Maria Skiba i sekretarz protokołowy Maria Nowobilska - która jest mamą Jaśka - Nojśiumniejsego Górola i  Karolinki - królowej ZPPA. W tegorocznym festiwalu wzięli także udział  ''Podholanie zza wielkiej wody'',  a to są członkowie chicagowskich  zespołów:  Siumni, Wanta i Hyrni - które to zespoły były laureatami MFFZG w Zakopanem - Siumni 2016 r wytańczyli Srebrną Ciupagę, Wanta 2017 - Brązową Ciupagę i Hyrni Srebrną Ciupagę w roku 1996 . Także pięknie się pokazali -gratulacje!

 Na ''złoty' 50 - ty Jubileuszowy Festiwal poleciało także wielu członków rodzin występujących na scenie artystów.

To było prawdziwe święto ''Górali Swiata'' w Zakopanem.

Ogromne słowa uznania dla organizatorów. 

W tym roku ‘‘Ślebodni'' do Chicago przywiozą wiele cennych nagród i piękne, niezapomniane wspomnienia !! 

Jubileuszowy - 50 - Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich przeszedł już do historii.

Dla górali za ''wielką wodą'' był pełen sukcesów i wzruszeń.

 

Zespół Ślebodni w USA.

Zespół działa od 1994 roku. Założycielem i kierownikiem jest  Marian Bryja. Instruktorami są - Józef Waluś, Dawid Waluś, Zuzanna Sołtys.

Zespół skupia młodzież góralską pragnącą kontynuować tradycje muzyki, gwary, śpiewu i tańca, zwyczajów i obrzędów podhalańskich na amerykańskiej ziemi.

Zespół działa przy kole Groń - Leśnica i ściśle współpracuje z Zarządem Głównym Związku Podhalan w Ameryce.

Helena Studencka

 

W najnowszym Super Expresie:

 

 

 

 

Go Cart w Domu Podhalan

Najnowszy GO CART do rozlosowania

Ufundowany przez Zofię i Józefa Ligasów - już w Domu Podhalan!!

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej loterii, z której całkowity dochód przeznaczony jest na spłatę pożyczki Domu Podhalan.

Cena losu - tylko 5 dolarów

 

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 400
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
 4. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 300
 5. Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes Jan Król $ 300
 6. Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska $ 300
 7. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 8. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 9. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
 10. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Grzegorz Sarna $ 200
 11. Koło Nr 4 Morskie Oko Prezes Tadeusz Palac $ 200
 12. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezeska Anna Smoter $ 200
 13. Koło Nr 37 Gron Leśnica Prezes Wiesław Wilczek $ 200
 14. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 15. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
 16. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 17. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 150
 18. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbaś $ 150
 19. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 20. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 21. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
 23. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 24. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
 25. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
 26. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
 27. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 28. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
 29. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Frank Bielański $ 100
 30. Koło Nr49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
 31. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50