„Co słychać wśród Podhalan” od 27 kwietnia 2019 r.

 

 

Zaproszenie na Bal Królowej.

Królowa Związku Podhalan Północnej Ameryki Dorotka Mniszak serdecznie zaprasza na charytatywny Bal Królowej w sobotę 27 kwietnia 2019 o godz. 6: 00 wieczorem do Domu Podhalan. Z programem artystycznym wystąpi zespół „Siumni”. Do tańca przygrywał będzie zespół Milenium i Kapela Kumaraci. Bal uświetni specjalny gość z Polski „Nojśwarniejso Górolecka” 2018 -2019 Maria Karpiel. Smaczne jedzenie oraz trunki i bogata loteria fantowa.  Donacja $35 od osoby. Cały dochód przeznaczony na pomoc dzieciom. Stroje regionalne mile widziane.

Po więcej informacji lub rezerwacje proszę dzwonić do Dorotki (773)715-7023

Serdecznie zapraszamy wszystkich.

 

Zarząd Główny ZPPA wraz z Komitetem Imprez

        Serdecznie Zapraszają

na coroczną ''Mszę Podhalańską''

która odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia 2019 roku

w kościele Pięciu Braci Męczenników o godz. 1: 30 po południu

Zapraszamy poczty sztandarowe, zespoły góralskie, muzykantów, całe Rodziny Podhalańskie.

Po uroczystej Mszy Podhalańskiej

zapraszamy do Domu Podhalan na tradycyjną ''Święconkę ''.

Czyli wspólne życzenia Wielkanocne i posiłek.

 

Msza Św. Odpustowa Koło Nr 87 Bańska Niżna

pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego

 

Nowo powstałe Koło Nr 87 Bańska Niżna pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego przy Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na uroczystą Mszę Św. Odpustową w niedziele 28 kwietnia 2019 r. o godz. 12: 45 po południu w kościele Św. Fabiana w Bridgeview przy 8300 S. Thomas Ave. Zapraszamy wszystkich członków Koła, parafian, gości, bratnie Kola ZPPA oraz przedstawicieli ZG ZPPA. Po Mszy Św. zapraszamy na posiady do sali parafialnej na smaczny obiad wraz z poczęstunkiem.

Donacja $ 20 od osoby. Aby dotrzymać tradycji odpustowej będą stragany z pamiątkami, dewocjonaliami i cukierkami.

Serdecznie zaprasza Prezeska Helena Kamiński wraz z zarządem Kola Nr 87 Bańska Niżna    

 

Zarząd Kola Nr 60 Male Ciche – Wiktorówki serdecznie zaprasza na spotkanie z Dr. Lechem M. Kowalskim i Generałem Andrzejem Pawlikowskim. Uroczysty bankiet z tej okazji w niedzielę 5 maja 2019 r. do Domu Podhalan. Bankiet rozpocznie się o godz.

3: 00 po południu, donacja $ 45 od osoby. W cenie wliczony jest obiad, słodki stół, smaczne przekąski oraz butelka alkoholu na stole.

Po rezerwację prosimy dzwonić: 708 948-1003 lub 708 634-3311

Serdecznie zapraszamy

 

Koło Nr. 65 Ciche Dolne Parafia Miętustwo wraz z Kołem Nr 52 Czerwienne serdecznie zaprasza wszystkich członków, parafian oraz gości na Mszę Św. Odpustową, która odbędzie się w kościele Św. Alberta Wielkiego, pod adresem 8000 S. Linder Ave, Burbank, w niedzielę 5 maja o godz. 10: 30 rano. Stroje góralskie bardzo mile widziane. Po Mszy będą " posiady" w sali pod kościołem, podany będzie obiad, będą ciasta, rożne napoje i odpustowa atmosfera. Donacja $25 od osoby, a dochód na wzniosły cel, jakim jest remont alejek i kaplicy cmentarnej na cmentarzu parafialnym w Miętustwie gdzie wiecznym snem śpią nasi przodkowie.

Serdecznie zapraszają Władysława Kowalczyk prezeska Koło Nr. 65 Ciche Dolne Parafia Miętustwo i Bolesław Palka prezes Koła Nr 52 Czerwienne wraz z Zarządami i Członkami Kół.

 

Zarząd Koła Nr. 75 Dział pod Patronatem Św. Józefa Robotnika serdecznie zaprasza wszystkich członków i Dzielanów oraz bratnie Koła ze sztandarami na coroczny ʺOdpust Dzielańskiʺ połączony z mszą św. w intencji zmarłych członków i Dzielanów.

Odpust odbędzie się w niedzielę 5 maja br. o godz. 10: 30 rano w kościele Św. Kamila przy 5426 S. Lockwood Ave. Chicago, po mszy św. będzie podany poczęstunek. Cały dochód przeznaczamy na zakup “prospektu”, który jest częścią nowo zakupionych organ.

Prezes Stefan Dziąba, wraz zarządem.

 

Jubileusz 90 - cio lecia powstania Pierwszego Koła Związku Podhalan w Północnej Ameryce - Koła Nr 1 im. JANA SABAŁY

Drodzy Prezesi i Dyrektorzy:

Uprzejmie przypominamy i zawiadamiamy, że zbliża się Wielki Jubileusz 90 - cio lecia powstania Pierwszego Koła Związku Podhalan w Północnej Ameryce - Koła Nr 1 im. Jana Sabały. Bankiet Jubileuszowy odbędzie się 18 maja 2019 roku w Domu Podhalan.

W związku z tym, Koło Jana Sabały przygotowuje pamiątkową księgę. Zwracamy się do Zarządów Kół ZPPA, biznesów, przyjaciół Koła Jana Sabały, aby przyłączyli się do wpisów i życzeń w pamiątkowej księdze. W załączniku znajdziecie państwo zaproszenie a także formę wpisu do pamiątkowej księgi. Termin przesyłania zamówień wpisów do pamiętnika upływa 30 kwietnia 2019 roku.

Z poważaniem, Czesław Kowalkowski - prezes Koła Nr 1 Jana Sabały wraz z Zarządem

 

KALENDARZ IMPREZ ZPPA 2019 r.

27 Kwiecień - Bal Królowej

28 Kwiecień - Msza Podhalańska - święconka.

4 Maja - Parada 3 Maja

26 Maja - Recital poetycki św. Jan Paweł II - majówka.

30 Czerwiec - Piknik Związku Podhalan

10 - 11 Sierpnia - Pielgrzymka piesza.

18 Sierpnia - Odpust Podhalański.
22 Września - Wybór Królowej ZPPA

20 Październik - Konkurs Par Tanecznych

9 - 10 Listopad - Festiwal na Góralską Nutę.

23- Listopad 90-Lecie powstania Związku Podhalan w Północnej Ameryce

8 grudzień – Festiwal „Tradycja, na co dzień”

 

Ważne informacje od korespondenta ZPPA Wojciecha Doruli

Wszystkie komunikaty do Kolumny, „Co słychać wśród Podhalan” muszą być nadesłane do poniedziałku każdego tygodnia do godz. 10: 00 wieczorem.

Proszę o przesyłanie tekstów ogłoszeń TYLKO w tzw. Microsoft Word.

Zalecam trzymania się schematów ogłoszeń, aby nadawały się do publikacji.

Można również nadsyłać plakaty wydarzeń, jeśli Koło chce, aby taki był umieszczony na www.zppa.org musi on być w JPEG Image.

ALE oprócz tego tekst musi być wysłany osobno w Microsoft Word.

Jeśli Kola ZPPA posiadają zdjęcia ze swoich imprez a chcą, aby one ukazały się na www.zppa.org w Photo Gallery, mogą dostarczyć mi osobiście zgrane na CD lub przesłać na:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Po więcej informacji lub zapytania proszę kierować na powyższy @mail

Dziękuję za współpracę Wojciech Dorula Korespondent ZPPA

 

„Minione Wydarzenia”

Redagują: Sekr. Gen. ZPPA Helena Studencika i Korespondent ZPPA Wojciech Dorula

i inni:

Koło nr. 20 Literacko-Dramatyczne im. Kazimierza Przerwy-Tetmajera.

Zebranie odbyło się 31 marca w Domu Podhalan. Zarząd Koła przygotowuje się do obchodów 70 –lecia istnienia koła. Bankiet odbędzie się 17-go listopada 2019r. w Domu Podhalan. Bankiet poprzedzi Msza św. o 2: 00 po południu w kościele u św. Brunona przy 4751 S. Harding Ave, Chicago.

Z tej okazji będzie wydawany pamiętnik Koła. Jak tu nie wspomnąć że, Koło Literacko-Dramatyczne powstało w styczniu 1949 roku, przyjmując nazwę Koło Dramatyczne Górali Tatrzańskich. Jego celem było i jest utrzymanie, pielęgnowanie, szerzenie tradycji i kultury Podhala. Koło przyjęło godne imię Kazimierza Przerwy-Tetmajera, „Panicza z Ludźmierza” (jak go zwano), wielkiego poety, pisarza, który rozsławił Podhale i jego lud. Polscy emigranci, choć na obcych, ale przyjaznych ziemiach, organizowali polonijne grupy i tak też powstało koło literacko-dramatyczne. Głównym inicjatorem założenia koła był Józef Łopatowski, pierwszy sekretarz Związku Podhalan w Północnej Ameryce, absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Obecna pani prezes Grażyna Baran Cikowski prosi o współpracę członków Koła.

Tekst i zdjęcia Anna Zalińska-korespondent koła.

Walne Zebranie Koła Nr. 47 Tatry Ski Club.

Tegoroczne Walne Zebranie klubu Tatry było zupełnie inne niż poprzednie. Wprawdzie tak, jak co roku członkowie ustępującego zarządu składali zebranym sprawozdania, ale tym razem było one pełniejsze, przemyślane i wnoszące nowe pomysły jak można poprawić frekwencję na dwóch najważniejszych imprezach, czyli mistrzostwach polonijnych. Vice-prezesi klubu Józef Guzik oraz Szymon Gąsienica Daniel podsumowali ostatni sezon a szczególnie kończące sezon 2018/2019 XXI Mistrzostwa Polonii w Keystone, CO.  Skarbnik klubu Franciszek Dziechciowski złożył sprawozdanie o stanie finansów Klubu. Dyrektor d/s ZPPA Joanna Staszel poinformowała zebranych o planach ZPPA dotyczących przyszłości związku. Prezes klubu Piotr Chowaniec podsumował kończącą się kadencję zarządu oraz sezon narciarski i podziękował członkom zarządu za świetną współprace. Po rozwiązaniu zarządu przyszła kolej na dyskusję na temat nowego statutu opracowanego przez Komisję Statutową powołaną na poprzednim zebraniu sprawozdawczo-wyborczym. Przewodniczący Komisji Statutowej Stanisław Kiernoziak odczytał propozycje nowego Statutu Klubu Tatry i odpowiadał na liczne pytania zebranych. Po gorącej dyskusji zebrani w jawnym głosowaniu przyjęli Statut przy jednym glosie wstrzymującym się od głosowania. Kolejnym punktem była dyskusja nad wnioskiem złożonym przez Piotra Mądrzyk, aby zmienić system grup wiekowych na grupy w/g umiejętności podczas polonijnych mistrzostw polonijnych. Wnioskodawca przygotował wykres udowadniający słuszność jego wniosku na podstawie wyników ostatnich zawodów polonijnych. zebrani zobowiązali nowy zarząd do analizy wniosku. Po przerwie na obiad rozpoczęły się wybory nowego zarządu. Niestety, ale nie było kandydatów na stanowiska w zarządzie albo zebrani uznali, ze nie ma potrzeby zmian. Nowy zarząd został wzmocniony przez Natalię Stanek, która weszła w skład Komitetu Imprez. Aplikację członkowską do klubu złożył również Albert Sokół, który z pewnością wzmocni sekcje narciarską jak i rowerową. Witamy w klubie Tatry.

Przysięgę od nowego zarządu przyjął prezes ZPPA Józef Cikowski w towarzystwie vice-prezesa Stanisława Sarna. 

Zarząd Koła Nr. 47 Tatry Ski Club:

Prezes - Piotr Chowaniec

Vice-prezesi d/s Sportu - Józef Guzik, Szymon Gąsienica Daniel.

Vice-prezes d/s Członkowskich - Marek Smoter

Skarbnik - Franciszek Dziechciowski

Sekretarz - Jolanta Smoter, Katarzyna Szram.

Dyrektor d/s ZPPA - Joanna Staszel, Jan Bachleda

Dyrektor d/s CMSC - Joe Keen

Korespondent Prasowy - Piotr Chowaniec

Lekarz Klubu - dr. Bronisław Orawiec

Komitet Imprez - przewodniczący: Krzysztof Staszel, członkowie: Ryszard Długosz, Bogdan Hreśka, Jarosław Gondek, Adam Górecki, Janusz Kuziel, Tomasz Królikowski, Jacek Pyzowski, Natalia Stanek, Stanisław Staszel, Mateusz Skubisz.

Gratulacje i powodzenia, najbliższa impreza, czyli pochód 3-go Maja już za kilka dni

Piotr Chowaniec, prezes Tatry Ski Club

 

Drodzy Przyjaciele Oblackich Misji i Dobrodzieje,

Raz jeszcze wracam myślą i sercem do Rekolekcji Podhalańskich w Chicago, organizatorów oraz wszystkich, którzy w nich uczestniczyli. Jestem bardzo wdzięczny przede wszystkim Gaździe Prezesowi, Józefowi Cikowskiemu, ale także całemu Zarządowi za serdeczne przyjęcie i okazaną życzliwość; nie tylko dla mnie, ale i dla oblackich misji w krajach „Trzeciego Świata”. Modlę się, aby przeżyte przez Was rekolekcje wydały plon stokrotny! Cieszę się również, że w Wielkim Poście, nadal kontynuujecie piękną tradycję nawiedzenia sanktuarium Pani Ludźmierskiej w Munster Indiana i przeżycia tam dnia skupienia oraz pogłębionej refleksji, albowiem tego naszego czasu z Bogiem i dla Boga nigdy w życiu za wiele…!

Przyjmijcie proszę moje przesłanie na święta wielkanocne, które tak naprawdę jest przesłaniem Kościoła i jego najwyższych Pasterzy. Posyłam również garść informacji o naszej misyjnej działalności.

Niech zmartwychwstały Pan przyniesie pokój dla nas i żyjącego w strachu świata; a my dobrze przeżywszy te święta i spotkanie ze Zmartwychwstałym – dzielmy się hojnie Jego pokojem i miłością z bliskimi!

Z darem modlitwy przy pustym grobie Pana,

 1. Adam J. FILAS, OMI

 

Wieści z Domu Podhalan:

Go Cart w Domu Podhalan

Najnowszy GO CART do rozlosowania

Ufundowany przez Zofię i Józefa Ligasów - już w Domu Podhalan!!

Zapraszamy do udziału w tej wyjątkowej loterii, z której całkowity dochód przeznaczony jest na spłatę pożyczki Domu Podhalan.

Cena losu - tylko 5 dolarów

Wszystko ma pójść według planu!

 

Polamer i Radio ZPPA 1030

''Polamer’’ w Domu Podhalan!!

9 grudnia 2018 roku w siedzibie Związku Podhalan - 4808 S Archer Ave, Chicago, IL 60632.odbyło się otwarcie punktu przyjmowania paczek firmy ''Polamer''.

Punkt przyjmowania paczek w Domu Podhalan otwarty będzie w dniach:

Środa - od godz. 2.oo do godz. 7.oo wieczorem

Piątek - od godz. 4.oo do godz. 7.oo wieczorem

Niedziela - od godz. 12.oo do godz. 4.oo wieczorem

 

Punkt przyjmowania paczek w Domu Podhalan ma ułatwić przesłanie paczek do rodzin

w Polsce, wszystkim tym, którzy mieszkają w Chicago w okolicach ulic Pułaski i Archer.

Zapraszamy.

Uroczystą wstęgę przecięli i otwarcia dokonali prezes firmy ''Polamer’’ Walter Kotaba i prezes Związku Podhalan Józef Cikowski.

Współpraca ZPPA i Polameru, od wielu lat układa się bardzo dobrze - powiedział Walter Kotaba - dzisiejsze otwarcie punktu przyjmowania paczek w Domu Podhalan, jest dowodem jeszcze lepszej współpracy. Niezmiernie cieszy fakt, że Radio Związku Podhalan w Północnej Ameryce będzie nadawać swój program również na falach Polskiego Radia, którego jestem właścicielem.  Bardzo cenię organizację ZPPA i bardzo się cieszę z tej rozwijającej się między nami współpracy. 

Prezes Józef Cikowski wyraził swoje zadowolenie mówiąc - nasi klienci będą mogli skorzystać z usług Polameru, a tym samym odwiedzą Dom Góralski w Chicago, gdzie w Białej Izbie będą mogli skorzystać z naszej góralskiej, doskonałej kuchni lub napić się góralskiej herbatki. Zapraszamy.

Zapraszam także do słuchania nowego programu Radia Związku Podhalan.

 

''Radio Związku Podhalan w Północnej Ameryce''

Od 9 grudnia 2018 roku na stacji ''Polskiego Radia’’ 1030 i 1300 a także 104.7 FM i 107.1 FM. Możecie słuchać nowego programu Radia Związku Podhalan.

Nadajemy w każdą niedzielę od godz. 12.30 do 1.30 po południu.

Dużo dobrej góralskiej muzyki, poezja i opowiadania w gwarze góralskiej, informacje o tym, ‘‘Co słychać wśród Podhalan'' i wiele więcej! Zapraszamy do słuchania Radia ZPPA. Radio Związku Podhalan w Północnej Ameryce nadaje już nieprzerwalnie 31 LAT!! Programu Radia Związku Podhalan w Ameryce Północnej na stacji WPNA 1490 AM możecie dalej słuchać w niezmienionej formie w niedzielę od godz. 1.30 do 3.30 po południu.

Dla informacji - jest to radio, które działa przy organizacji ZPPA.

Nie jest radiem prywatnym, autorskim. Zapraszamy do współpracy.

Po więcej informacji prosimy dzwonić - Helena Studencka  708 745-2883

 

''RADIO ZWIAZKU PODHALAN W POŁNOCNEJ AMERYCE''

Nadaje swój program w każdą niedzielę: Polskie Radio -1030 i 1300 a także 104.7 FM i 107.1 od godz. 12: 30 do 1: 30 po południu. Powtórka programu w każdy poniedziałek o godz. 10: 00 pm i 2: 00 nad ranem.

WPNA 1490 AM od godz. 1.30 do godz. 3.30 po południu.

Zapraszamy do słuchania i do współpracy z Radiem Związku Podhalan w Ameryce.

 

Komunikaty:

Papieska parafia Pięciu Braci Męczenników i Ksiądz Kanonik Tadeusz Dzieszko zapraszają wszystkich na obchody Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych.

W Wielki Czwartek, Piątek i Sobotę o godzinie 7-mej wieczorem. Kościół będzie otwarty do godziny 11-ej wieczorem, a w Wielką Sobotę przez całą noc.

Poświęcenie pokarmów w Wielką Sobotę o godzinie 12: 00, 1: 00, 2: 00, 3: 00 i 4: 00 po południu; w Niedzielę Zmartwychwstania Procesję Rezurekcyjną i Mszę św. o godzinie 6-ej rano i o godzinie 10: 30 rano.

Niech Pan Jezus Zmartwychwstały wszystkim błogosławi!

 

Wiadomości z Parafii Św. Alberta Wielkiego w Burbank

Spowiedź przed Wielkanocą u Sw. Alberta Wielkiego w Wielką Środę od godz. 11: 00 do 1: 00 pm i od godz. 6: 00 do 9: 00 pm. Zapraszamy!

 

Zespół "Mali Szaflarzanie" zapraszają na próby nauki tańca i śpiewu góralskiego w każdy poniedziałek od godz. 7: 00 do 9: 00 wieczorem w sali przy kościele św. Alberta w Burbank. Instruktorem jest Stanisław Gawlak-Kubior.  Po informacje prosimy dzwonić: (773) 576-4650 Zapraszamy!!!

 

Klub TOPR Chicago ma do zaoferowania Wam Kołom ZPPA, w nowym sezonie piknikowym dwie wspaniale atrakcje a mianowicie znana już od kilku sezonów TYROLKE oraz nowość w tamtym sezonie testowana - DMUCHANA SCIANKE WSPINACZKOWA. Jakbyście chcieli mieć takie atrakcje na waszym pikniku skontaktujcie sie z nami i rezerwujcie terminu już, bo kilka dat na nowy sezon jest już zajętych. W załączniku możecie oglądać parę zdjęć z ubiegłych pikników, jest tez filmik jak mały Antoś daje rade na ściance.

Po szczegóły prosimy kontaktować sie 1 7738754288.

Pozdrawiamy serdecznie Klub TOPR Chicago

 

 

 W najnowszym Super Expresie:

 

1 - Konkurs Koszyczka Wielkanocnego z Radiem “Na Góralską Nutę”

Radio “Na Góralską Nutę” wraz z Kołem Nr 40 Biały Dunajec im. Andrzeja Skupnia-Florka już po raz 29- ty zorganizowało Konkurs Koszyczka Wielkanocnego. Jak co roku odbyło się także poświęcenie darów Bożych. Impreza została zorganizowana w Sobotę Wielkanocną w Domu Podhalan w Chicago. Cieszyła się bardzo dużym powodzeniem.

2 - Odszedł Śp. Franciszek Leśnicki góral i myśliwy!

Śp. Franciszek Leśnicki, pożegnał się z tym światem 8 kwietnia 2019 roku przeżywszy 68 lat. Był wieloletni działaczem Związku Podhalan w Północnej Ameryce.

3- góralka tygodnia- Jessie Wicher

4- Polska Wielkanoc na kanadyjskiej ziemi

Związek

 Podhalan w Kanadzie od lat podtrzymuje wspaniale polskie tradycje na kanadyjskiej ziemi. W sobotę wielkanocną zorganizował Konkurs na Koszyczek Wielkanocny, który odbył się w sali Millennium Gardens Banquet Centre Inc. znajdującej się  przy kościele Św. Eugeniusza

 De Mazenod w Brampton. Na uroczystość przybyły całe rodziny. Konkurs prowadziła prezes Związku Podhalan w Kanadzie Agnieszka Zagórska.

 

RADIO ZPPA

Redaktor Helena Studencka

Donacje na Rok 2019 dla Radia ZPPA

  1. Classic Embroidery Ania Cisoń $ 600
  2. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 400
  3. Jerzy Gaj $ 300
  4. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
  5. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
  6. Koło Nr 64 Czarna Góra prezes Grzegorz Sarna $ 200
  7. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
  8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
  9. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
  10. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
  11. Koło Nr 67 Pieniążkowice Prezeska Władysława Karwaczka $ 200
  12. Koło Nr 37 Gron Leśnica Prezes Wiesław Wilczek $ 200
  13. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 150
  14. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
  15. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
  16. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
  17. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
  18. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 100
  19. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
  20. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
  21. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 50
  22.  

 

Donacje na Rok 2018 dla Radia ZPPA

  1. Kazimierz Kopeć $ 400
  2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
  3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Srana $ 300
  4. Koła Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 300
  5. Koło Nr 40 Biały Dunajec Prezes Jan Król $ 300
  6. Królowa ZPPA Karolinka Nowobilska $ 300
  7. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
  8. Koło Nr 25 Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
  9. Koło Nr 30 Ciche Prezeska Czesława Szymusiak $ 200
  10. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Grzegorz Sarna $ 200
  11. Koło Nr 4 Morskie Oko Prezes Tadeusz Palac $ 200
  12. Koło Nr 38 Ludźmierz Prezeska Anna Smoter $ 200
  13. Koło Nr 37 Gron Leśnica Prezes Wiesław Wilczek $ 200
  14. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
  15. Koło Nr 2 im. Władysława Orkana Prezeska Anna Komperda $ 200
  16. Koło Nr 45 im. Zofii Graca Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
  17. Koło Nr 64 Czarna Góra prezes Grzegorz Sarna $ 200
  18. Koło Nr 65 Ciche Dolne Prezes: Bolesław Tyrała $ 150
  19. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
  20. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 150
  21. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbaś $ 150
  22. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
  23. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
  24. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
  25. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Czesława Wojdyła $ 100
  26. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
  27. Koło Nr 50 Pieniny Prezes Witold Laburda $ 100
  28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezes Andrzej Para $ 100
  29. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” $ 100
  30. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
  31. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk $ 100
  32. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Frank Bielański $ 100
  33. Koło Nr49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 100
  34. Koło Nr 52 Czerwienne Prezes Bolesław Palka $ 100
  35. Rodzina Bobków – Krystyna Bobek $ 100
  36. Koło Nr 20 Literacko – Dramatyczne Prezeska Grażyna Baran $ 50

 

Donacje na Rok 2017 dla Radia ZPPA

 1. Kazimierz Kopeć $ 500
 2. Koło Nr 43 Chochołów Prezes Stanisław Kruczak $ 300
 3. Koło Nr 66 Dębno Podhalańskie Prezes Stanisław Sarna $ 300
 4. Koło Nr 34 Zakopane Prezeska Janina Urbas $ 300
 5. Zespól Ślebodni w USA kier. Marian Bryja $ 300
 6. Koło Nr 25 Parafii Harklowa Prezeska Wiesława Kula $ 200
 7. Koło Nr 42 Białka Tatrzańska Prezes Marian Lukaszczyk $ 200
 8. Koło Nr 33 Dzianisz Prezes Władysław Michniak $ 200
 9. Koło Nr 27 Witów Prezes Józef Giewont $ 200
 10. Koło Nr 58 Ząb Prezes Krzysztof Bukowski $ 200
 11. Koło Nr 41 Wróblówka Prezes Franciszek Bielański $ 200
 12. Koło Nr 21 Czarny Dunajec Prezeska Maria Komorowska $ 200
 13. Koło Nr 24 Szaflary Prezeska Katarzyna Kalata $ 200
 14. Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski Prezeska Zofia Kulawiak $ 200
 15. Koło Nr 45 Poronin Prezeska Zofia Ustupska Bobak $ 200
 16. Królowa ZPPA Sylwia Kozielec $ 200
 17. Koło Nr 48 Babia Góra Prezeska Anna Palenik $ 150
 18. Koło Nr 29 Gronków Prezes Franciszek Kowalczyk $ 150
 19. Koło Nr 57 Bukowina Tatrzańska Prezes Andrzej Majerczyk 150 $
 20. Koło Nr 49 Kluszkowce Prezes Jerzy Gaj $ 150
 21. Koło Nr 64 Czarna Góra Prezes Józef Sarna $ 150
 22. Koło Nr 69 Skrzypne Prezeska Danuta Wasik – Hansen $ 100
 23. Koło Nr 75 Dział Prezes Stefan Dziąba $ 100
 24. Koło Nr 30 Ciche prezeska Czesława Szymusiak $ 100
 25. Koło Nr 68 Gliczarów Górny “ Wierchowianie” Prezes Stanisław Skupień $ 100
 26. Koło Nr 53 Klikuszowa Prezes Krzysztof Żołtek $ 100
 27. Koło Nr 63 Waksmund Prezes Stanisław Waksmundzki $ 100
 28. Koło Nr 71 Nowe Bystre Prezeska Janina Para $ 100
 29. Koło Nr 81 Bustryk Prezeska Anna Zalińska $ 100
 30. Zespól Siumni kierownik Karolina Walkosz Strzelec $ 100
 31. Koło Nr 35 Maruszyna im. St. Janika Prezes Piotr Pawlikowski $ 100
 32. Koło Nr 51 Ostrowsko Prezeska Anna Garbacz $ 100
 33. Joe Ligas $ 300
 34. Józef Gil Honorowy Prezes ZPPA $ 100
 35. Stanisława i Stanisław Żołnierczyk $ 100
 36. Barbara i Stanislaw Guńka $ 100
 37. Franciszek Polak $ 100
 38. Klub Biały Orzeł w Wisconsin $ 100
 39. Podhalanki Prezeska Maria Gocał $ 100
 40. Bożenka Kowalczyk $ 100