„Co słychać wśród Podhalan” od 13 lipca 2018 r.

Zebranie ZG ZPPA, Prezesów i Dyrektorów

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce serdecznie zaprasza na zebranie wszystkich Prezesów i Dyrektorów, które odbędzie się

w piątek 13 lipca 2018 r. o godzinie 7: 30 wieczorem

w siedzibie Związku Podhalan przy 4808 S. Archer Ave Chicago.

Prosimy wszystkich Prezesów i Dyrektorów o obecność i punktualność.

Z góralskim pozdrowieniem

Sekretarz Generalny Helena Studencka

Prezes Józef Cikowski

Zarząd Koła Nr 83 Podczerwone zaprasza swoich członków z rodzinami, przyjaciół i sympatyków na coroczny piknik, który w tym roku odbędzie się w niedzielę 15 lipca br. w Buffalo Woods (8420 S. Kean Ave. Willow Springs). Jak zwykle piknik rozpoczniemy mszą świętą o godzinie 10: 30 rano.  Msza będzie odprawiona w intencji śp. Józefa Hajnos oraz śp. Stanisława Krzysiak. Zarząd przygotował dobrze zaopatrzoną kuchnie, oraz wspaniały program zabaw i występów. Wystąpi Zespół Regionalny “Wiyrchy”.

Do tańca będą grali syćka muzycy z Pocyrwonego. Główna nagroda w bogatej loterii fantowej to dwa bilety lotnicze do Cancun, Meksyk, ufundowane przez Apple Vacation oraz panią Marię Styrczulę z Cosmos Travel w Burbank.

Zapraszamy!

Zarząd Koła nr 83 Podczerwone

 

Zarząd Koła Nr. 67 Pieniążkowice serdecznie zaprasza na piknik, który odbędzie się w niedziele 15 lipca br. w Red Gate Woods przy 10003 Archer Ave. w Lemont. Piknik rozpocznie się Msza Św. O godz. 11: 00 rano. Po mszy św. Zapraszamy na smaczne jedzenie, zimne napoje i piwo. Bogata loteria fantowa, główna wygrana to „Grill” oraz wiele atrakcji dla dorosłych i dzieci. Do tańca przygrywa orkiestra góralska oraz „Chlopcyska Band”. Przyjdzie całymi rodzinami będzie wesoło.

Zaprasza prezeska Koła Władysława Karwaczka wraz z całym zarządem.

 

Koło Nr 72 Ochotnica, serdecznie zaprasza Podhalan i całą Polonie na piknik w niedzielę 15 lipca br. do Schiller Woods przy zbiegu ulic Cumberland i Irving Park. Lota Nr 11. Piknik rozpoczniemy Mszą Św. o godz.11: 00 przed południem. Po Mszy Św. zapraszamy na smaczne jedzenie przygotowane przez właścicieli Montrose Deli i Montrose Food Mart & Deli panią Halinkę i Stanisława Urbaniaków i ich załogę. Bedą zimne napoje, dobra muzyka " Mietek Band" i wspaniała rodzinna atmosfera. Zapraszamy wiec z całymi rodzinami do miłego spędzenia w plenerze a za przybycie i wsparcie naszej imprezy z góry serdecznie dziękujemy. Serdecznie zaprasza Zarząd Koła wraz z Komitetem Imprez.

W imieniu Zarządu Kola Nr 72 Ochotnica prezes Jan Chlipała

 

Koło Nr 23 Odrowąż Podhalanski im. Dr J. Zachemskiego serdecznie zaprasza parafian z Odrowąża bratnie kola i całą Polonię na uroczystości odpustowe ku czci Św. Marii Magdaleny w niedzielę 22 lipca br. do Homer Glen przy13847 S. Bell Rd- u Serbów- naprzeciw Menard. Rozpoczniemy Msza Św. Odpustową o godz. 11: 00 rano

Kuchnia gwarantuje smaczne jedzenie zimne napoje. Dla dzieci darmowa loteria fantowa gry i zabawy. Występ dzieci za Szkółki Odrowązianie. Kapela góralska i DJ umili nam popołudniowy czas.

Serdecznie dziękujemy za zawitanie do nas, wspólną zabawę i biesiadowanie.

Zaprasza Zarząd Kola Nr 23 z Prezeską Zofią Kulawiak

 

Wydział Podhalanek im. Heleny Marusarz ma zaszczyt zaprosić na zebranie, które odbędzie się w sobotę 21 lipca 2018 roku o godz. 4: 30 po południu w Dom Podhalan. Będą omawiane ważne sprawy związane z Odpustem organizowanym przez nasze Koło. Prosimy wszystkie członkinie oraz nowe mile widziane.

Maria Gocał – prezes wraz z zarządem.

 

Koło Nr. 64 Czarna Góra serdecznie zaprasza członków naszego koła, parafian z rodzinami, Zarząd Główny ZPPA i przyjaciół na piknik, który odbędzie się w niedzielę 22 lipiec 2018. Uroczysta msza św. o godz. 12: 00 w południe, w kościele "Na Górce" przy 116 Hilton St. Willow Springs IL.

Po mszy św. zapraszamy na smaczne jadło i zimne napoje do Ogrodów Ojców Cystersów. Na pikniku będzie dla dzieci Clown, Jumping House, loteria fantowa.

O godz. 3: 30 po południu zapraszamy na przedstawienie "OGRYWANIE MOJEK " oraz wystąpi kapela "Ciardasie USA".

Grał będzie zespół "Siekawica".

Serdecznie zaprasza Zarząd Koła wraz z Prezesem Grzegorzem Sarna.

 

Szaflarzański Piknik.

Zarząd Koła Nr 24 Szaflary serdecznie zaprasza na „Szaflarzański piknik”, który odbędzie się w niedziele 22 lipca br. w Slovenian Catholic Mission przy 14246 Main Street w Lemont. Piknik rozpocznie się Mszą św. o godz. 10: 30 przed południem. Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych: jumpery, gry i konkursy, program artystyczny, bogata loteria fantowa. Smaczne jedzenie i zimne napoje. Do tańca przygrywać będą „Cajmery”.

Więcej informacji pod numerem (773) 576-4650.

 

Klub Parafii Maniowy Koło Nr 22 zaprasza na Piknik wszystkich członków i przyjaciół koła w niedziele 22 lipca br. Początek o godzinie 11: 00 rano. Msza Św. o godz. 11: 30 przed południem.  Country Lane Woods Picnic Grove. W tym roku piknik odbędzie się na 95 St. Pomiędzy La Grange i 104 St. w Willow Springs. Gry, zabawy, loteria fantowa, muzyka do tańca. Dobre jedzenie i coś do przepicia. Wszyscy mile widziani.

Zaprasza zarząd Koła.

 

„Co słychać wśród Podhalan” od 4 lipca 2018 r.

 

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce z prezesem Józefem Cikowskim na czele, życzy dla wszystkich Podhalan i Polonii

Happy 4 th of July - Święto Niepodległości

 

 

Zarząd Koła Nr. 37 Groń Leśnica zaprasza na Wielki Festyn Góralski w niedzielę 8 lipca 2018r do Slovenian Catholic Mission przy 14246 Main St. Lemont Il.

Festyn rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 przed południem.

Do tańca grał będzie zespól "Chłopcyska" oraz DJ Tom D.

Organizatorzy zapewniają wiele atrakcji: występ zespołu "Ślebodni w USA" działający przy kole Groń Leśnica, loteria fantowa, rozgrywki sportowe, dla dzieci: Miasteczko, i klaun. Zapraszamy na wyborne góralskie jadło i "napitki".

Po informację prosimy dzwonić tel: (773) 251 - 2587

Prezes - Wiesław Wilczek- wraz z zarządem.

 

Koło Nr 60 Małe Ciche - Wiktorówki, zaprasza na odpust ku czci Matki Boskiej Jaworzyńskiej, który odbędzie się w niedzielę 8 lipca 2018 r w Munster Indiana, o godz. 12: 00 w południe, a po Mszy św. zapraszamy na piknik w ogrodach.

Prezes: Antonia Górz wraz z zarządem.

 

Zarząd Koła Nr. 75 Dział pod Patronatem św. Józefa Robotnika serdecznie zaprasza wszystkich członków i Dzielanów oraz bratnie Koła na coroczny Piknik Dzielański, który odbędzie się w niedziele 8 lipca br. Piknik się rozpocznie mszą św. o godz. 11: 00 rano

w Red Gate Woods przy 10003 W Archer Ave w Willow Springs. Zabawa na świeżym powietrzu przy muzyce “ Mańcorz i Zubek Band”. Smaczne góralskie jadło, zimne napoje, bogata loteria fantowa, dla dzieci jumper i inne atrakcje

Po więcej informacji dzwonić 630 862-6901

Zaprasza Prezes Stefan Dziąba wraz całym Zarządem

 

Zarząd Koła Nr 68 Gliczarów Górny "Wiyrchowianie, “ serdecznie zaprasza wszystkich Gliczarowian z rodzinami, przyjaciół, sympatyków, bratnie koła jak i członków ZG ZPPA i całą Polonię na piknik, który odbędzie się w niedzielę 8 lipca br. Rozpoczęcie Mszą Św. o. godz.12: 00 w południe w kościele u Ojców Cystersów na Górce przy116 Hilton St. Willow Springs. Po Mszy Św. zapraszamy na smaczne jedzenie, zimne napoje i dobrą zabawę.  Dla dzieci będzie przygotowane wiele atrakcji, gier sportowych a dla najmłodszych jumper, zabawa z Klaunem. Przewidziana jest bogata loteria fantowa. Oprawa muzyczna DJ. Muzyka góralska, występ Szkółki Pieśni i Tańca przy ZG ZPPA.

Zaprasza Prezes Stanisław Skupień wraz zarządem.

Więcej informacji pod numer tel: 1 (312) 515-3599

„Co słychać wśród Podhalan” od 1 lipca 2018 r.

 

PIKNIK ZPPA 2018

Zarząd Główny Związku Podhalan w Północnej Ameryce

SERDECZNIE ZAPRASZA

na coroczny

PIKNIK PODHALANSKI

Piknik odbędzie się w niedzielę 1 lipca 2018 roku,

w pięknych ogrodach Ojców Karmelitów Bosych w Munster Ind.

Rozpoczynamy wspólną modlitwą na Mszy św. o godz. 12: 00 w południe.

Po mszy św zapraszamy na wspólne piknikowe biesiadowanie.

Odbędzie się losowanie motoru typu QUAD (tego, który znajduje się w Domu Podhalan)

 Zapewniamy wspaniałą zabawę.

Wystąpią zespoły góralskie.

Oprawę muzyczną zapewni kapela góralska

 a do tańca zagra najlepszy zespół muzyczny!!

Możecie delektować się wyśmienitą, góralską kuchnią, zimnymi i ciepłymi napojami.

Ogromnie BOGATA LOTERIA FANTOWA!!!

w tym 2 telewizory ufundowane przez Zofię i Józefa Ligasów.

i wiele innych atrakcji i niespodzianek.

JUZ DZIS ZAREZERWUJCIE SOBIE datę 1 lipca 2018 roku!!.

Zapraszamy.

Zarząd Główny ZPPA

Prezes - Józef Cikowski

 Sekretarz Generalny - Helena Studencka.

 

Klub TOPR Chicago zaprasza 1 lipca 2018 r.

Klub TOPR Chicago serdecznie zaprasza na rodzinny letni piknik.  Zapewniamy doskonałą zabawę, będzie mnóstwo atrakcji i tak począwszy od najmłodszych

- NOWOŚĆ - dmuchana ścianka wspinaczkowa

- TYROLKA ZIP-LINE - szalona jazda na linie

W programie pikniku przewidujemy również bogata w nagrody loterię fantową, której głównymi nagrodami na ta chwile są:

- romantyczny rejs jachtem po jeziorze Michigan

- rower górski, 

Ten stan rzeczy z całą pewnością się zmieni i nagród będzie przybywało, o czym będziemy informować na bieżąco.

W czasie trwania imprezy przeprowadzimy kilka konkursów z fajnymi nagrodami:

- udzielanie pierwszej pomocy w zakresie dysmurgii

- konkurs drwali – rżnięcie kłody drewna na czas

- bieg na nartach zjazdowych po trawie

- i to, co jeszcze do tego czasu wymyślimy

Całej atrakcji pikniku dopełni mnóstwo smakołyków serwowanych z grilla oraz kotła.

Dla ochłody dla dorosłych zimny browarek

Dla małoletnich soda i woda

A dla zdrowotności owiane już legenda, bo obu stronach oceanu kropelki zwane "Napojem Ratowników”.

Bedzie również miejsce gdzie będzie można potańczyć a oprawą muzyczną zajmie się DJ PIOTR. ZAPRASZAMY SERDECZNIE

W niedzielę 1 lipca 2018 na GÓRKĘ do POLSKIEJ MISJI OJCÓW CYSTERSÓW

Przy 116 Hilton St. Willow Springs IL 60480

W Rozpoczynamy w samo południe o godz. 12.00 

Wszyscy członkowie zrzeszeni w naszym Klubie będą zaszczyceni Państwa obecnością.

Pozdrawiamy serdecznie

Za powyższe Prezes Klubu - Jacek Skoczeń.